Çöp taksi kapınızdan geçecek

Karasu Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama ile belirli bölgelerdeki çöp konteynerleri kalktı. İlçe merkezinde hizmet veren iki adet çöp taksinin geçiş güzergahları ve saatleri belli oldu.

Çöp taksi kapınızdan geçecek

Karasu ilçe merkezindeki trafiği yoğun bölgelerde çöp konteynerleri kaldırılarak Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde iki adet çöp taksi aracı hizmet vermeye başladı. Birçok büyük şehirde uygulanan çöp taksi hizmeti ile bazı sorunlarında ortadan kaldırıldığını ifade eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Halkımıza daha iyi hizmet vermek için bir süre önce çöp taksi uygulamasına geçtik. Örnekleri gelişmiş şehirlerde mevcut” dedi. Yeni uygulama ile gürültü ve görüntü kirliliğinin ortadan kalktığını ifade eden Başkan Sarı; “Ayrıca, büyük kamyonların çöp topladığı saatlerde meydana gelen trafik sıkışıklığını da ortadan kaldırdık. Çöp konteynerlerinden yayılan kötü koku ve görüntüde ilçe merkezinde görülmeyecek. Erken saatte çöp toplayan kamyonların sebep olduğu ses de sona erecek” şeklinde konuştu.

“Çöp Toplama Saatleri”
İlçe merkezindeki güzergâh üzerinde belli saatlerde çöplerin alınacağını da dile getiren Belediye Başkanı İshak Sarı; “Belirlenen saatlerde çöpler dışarı çıkartılırsa, sorunsuz bir şekilde toplama hizmeti gerçekleştirilir. Her mahalleye hangi saatte toplama yapılacağına dair broşürler dağıtılmaya başlandı. Broşürlerde belirtilen saatlerden 15 dakika önce, halkımız çöpünü güzergâh üzerine çıkartabilir. Amacımız, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmek” ifadelerini kullandı. Son olarak; “Karasu’nun çevre temizliğini ve kıymetli halkımızın sağlığını önemsiyoruz” diyen Sarı, vatandaşın, yeni uygulamaya destek vermelerinin, hizmeti aksamadan devam ettirmek için önemli olduğuna dikkat çekti.

İşte güzergâhlar ve toplama saatleri:
09:00 - 620. Sokak, Cumhuriyet Caddesi, Karakol Caddesi.
09:15' - 826. Sokak, 827. Sokak, 819. Sokak, Celalettin Dere Caddesi, Mevlana Caddesi ve 17 Ağustos Caddesi.
09:30 - Vatan Caddesi
10:00 - Plaj Caddesi
10:30 - 614, 615, 616, 617. Sokaklar, Fatih Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi, Terminal Caddesi, Eski Hastane Caddesi
09:00 - 22:00 Saatlerinde ise Atatürk Bulvarı’nda (Trafiğe kapalı alan) çöp toplama çalışmaları yapılacaktır.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER