Denizcilik ve Kabotaj Bayramı  Karasu’da etkinliklerle kutlandı.

Denizcilik ve kabotaj bayramı nedeniyle ilk olarak Sakarya Karasu İlçesi Yenimahelleden tekneler korna eşliğinde denize açılarak Karasu sahil park önüne geldiler.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı  Karasu’da etkinliklerle kutlandı.

Teknede Bulunan Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersöz, Karasu Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve Karasu Liman Başkanı Ahmet Kalaman hep birlikte denize çelenk attılar.

Sahilde Karasu belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler yapıldı. Halat yarışları yüzme yarışları ve en ilginci yağlı kazık bayrak alma yarışları yapıldı. Yarışmalarda birincilere Belediye Başkanı ve Kaymakam tarafından ödülleri verildi. 
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu,  cumhuriyitin kurulmasında sonra  Kobataj bayramı kazanılan haklardan biridir. Denizcilik ve kabotaj bayramını her yıl geleneksel olarak kutluyoruz, Bu günde kutladığımız denizcilik ve kabotaj bayramında belediye olarakta bir dizi etkinlikler yaptık ve halkımızı etkinliklerde eğlendiriyoruz,

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER