El Emeği Göz Nuru Eserler Sergilendi

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan KARGEM’in yılsonu sergisi Karasu Kentpark’ta yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Sergide, kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları birbirinden değerli eserler görücüye çıktı.

El Emeği Göz Nuru Eserler Sergilendi

Karasu Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (KARGEM) kursiyerleri tarafından bir yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru eserler, 14 Mayıs Pazartesi günü Kentpark’ta kurulan sergi alanında görücüye çıktı. KARGEM bünyesinde faaliyet gösteren sabun, nakış, ev mefruşatı, giyim, deri tasarım, takı tasarım ve resim kursu öğrencilerinin hazırladı çalışmalar büyük beğeni topladı. Serginin açılış kurdelesini Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Mercan ve İspiroğlu’nun eşleri birlikte kesti. Kurdele kesimi sırasında ilçenin ileri gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Davetliler, sergiyi uzun süre gezdi ve çalışmaları yakından inceleyerek kursiyerlerden bilgi aldı. kocaali

Kurslar ve sergi hakkında bilgi veren Fatma Tatlı, “KARGEM bünyesindeki 8 adet kursumuzda hazırlanan ürünler, 30’a yakın bayan kursiyerimiz tarafından özveri ile hazırlandı ve bugün görücüye çıktı. Bugün gerçekleştirilen sergide, bu ürünler satışa çıkartıldı ve geliri kursiyerlerimize bırakıldı. Ayrıca Kentpark’ta bulunan KARGEM satış merkezi ve ilçe merkezinde bulunan Merhum Kemal Özcan Kurs Merkezi’nde çalışmaları inceleyebilir ve satın alarak kursiyerlerimize destek olabilirler. Yaz sezonunda ise sahil Mini Çarşı ile Acarlar Longozu’nda da satış ve sergi stantlarımız hizmet verecektir. Kurs binamızın tahsisinde her türlü fedakârlığı gösteren Sayın Musa Özcan’a ve her zaman bizlere destek olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

KARGEM’in 2011 yılından beri hizmetlerini arttırarak devam ettirdiğini bildiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, 2011 yılında başlattığımız ve her geçen yıl üzerine yeni kurslar eklediğimiz KARGEM kurs merkezimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte. Karasu Belediyesi olarak amacımız, kurs merkezlerimizde kurs gören kursiyerlerimizin burada hem el becerilerini geliştirmek hem de, az da olsa aile bütçelerine bir katkı sağlamaktır. 2018 yılı içerisinde kurs merkezimizde yapılan el emeği göz nuru ürünler bugün sergilenmek üzere siz değerli hemşerilerimize sunuldu. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER