Hafta Sonunda Piknik Alanları Doldu Taştı

Sakarya’lıların en çok rağbet ettiği mesire alanlarının başında bulunan Poyrazlar gölü tabiat parkı mesire alanı  doldu taştı.

Hafta Sonunda Piknik Alanları Doldu Taştı

Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar haftanın yorgunluğunu üzerlerinden atmak için Poyrazlar gölü kenarına akın ettiler.  Vatandaşlar piknik alanında kemence eşliğinde horon teptiler. kocaali
Sakarya’lıların er çok rağbet ettiği mesire alanlarının başında bulunan Poyrazlar Gölü mesire alanı hafta sonu doldu taştı.

Vatandaşlar hafta sonu Poyrazlar Gölü mesire alanında piknik yaparak tadını çıkardı. Kış ayının ilk günlerinde havaların iyi gitmesi ile birlikte piknikçilerin gözde mekanı haline gelen Poyrazlar Gölü , özellikle hafta sonları başta olmak üzere yoğun ilgi gören mesire alanında vatandaşlar güzel bir ortamda piknik yapmanın keyfini yaşadı. Aileleriyle birlikte mesire alanına gelen vatandaşlar mangalda et pişirmenin keyfini çıkartırken, kimi hamakta sallandı, kimi mini trenle gezmeyi tercih etti, Aileleriyle mesire alanına gelen çocuklarda çocuk oyun gruplarında oynayarak eğlencenin tadını çıkardı. Piknik alanında Karadenizli vatandaşlarda kemençe eşliğinde horon oynayarak eğlendiler.

Hafta sonunu geçirmek için İstanbul’dan Poyrazlar Gölü’ne pikniği giden Osman Ağaoğlu, değişiklik olsun diye İstanbul’dan buraya geldik. Ben ilk defa geliyorum, buralar keşfedilmesi gereken yerler. Değişik ve keyifli bir gün geçiriyoruz. Havada çok güzel ve Pazar gününün hakkını veren bir hava, bizde pikniğin tadını çıkartmaya çalışıyoruz.

Poyrazlar gölü tabiat parkında piknikçilere hizmet veren işletmeci Soner Kazancı, burası Poyrazlar Gölü tabiat parkı mesire alanı yaklaşık 4,5 Km. uzunluğu olan açık mesire alanı. Havanın iyi olması dolayısıyla çevre illerden piknik yapmak için buraya geliyorlar. İşletmemizde piknikçilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak yiyecek içeceğimiz mevcuttur.  Serpme kahvaltımız, kiremitte alabalık mevcuttur.  Bizlerde burada işletmeci olarak çeşitli illerden pikniği gelen misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
 

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER