Hedef 3 Bin Ağaç

2020 yılı içerisinde Karasu genelinde 1137 ağacı toprakla buluşturduklarını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 2021 yılında hedeflerinin 3 bin ağaç olduğunu söyledi.  

Hedef 3 Bin Ağaç

“Yeşil Bir Karasu İçin Ağaçlandırma Çalışmalarımız Devam Ediyor”
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın talimatlarıyla ağaçlandırma çalışmalarına 2020 yılında da hız veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Karasu’yu yeşile bürümeye devam ediyor. İlçe merkezinde yenilenen yollarla birlikte kaldırım çalışmalarını da başlatan Başkan İshak Sarı, tüm kaldırım ve orta refüjlerde ağaçlandırma çalışmalarının yapılması talimatını verdi. Bu talimatlar sonucunda ilçe genelinde 2020 yılında 1137 ağacın toprakla buluşturulduğunu belirten Başkan İshak Sarı, yeni yılda hedeflerinin 3 bin ağaç olduğunu söyledi. 

Çalışmalarda yöre iklimine uygun, dört mevsim canlı ve renkli ağaç türlerinin kullanıldığını belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “Yeşil bir Karasu için ağaçlandırma çalışmalarımız artarak devam edecektir. Yapılan çalışmaları fırsat buldukça yerinde incelemeye çalışıyorum. Çalışmalarımızı ilçemizin her noktasına yayıyor, her mahallemize hizmetlerimizi götürüyoruz. Görüldüğü gibi ekiplerimiz gecelerini gündüzlerine katarak İlçemizin görsel ve estetik görünümünü en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyorlar. Çalışmalarımızı, ilçemizi bir adım daha ileriye götürmek için aralıksız olarak devam ettireceğiz” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER