Her şeyi devletten beklemiyor

Sakarya’nın sürüklediği kütükleri toplayan Tuzla Mahallesi’nden Dursun Ali Yiğit saatlerce çalıştıktan sonra köprünün bacaklarını temizledi.

KÖPRÜYE TAKILIYORDU
Yağışlarla birlikte Sakarya Nehri’ne düşen dal parçaları ve kütükler köprü ayaklarına takılıyor ve zamanla suyun akışını olumsuz etkiliyor. Birikmeler zaman zaman su taşkınlarına da neden olabiliyor. Tuzlalı duyarlı vatandaş Dursun Ali Yiğit soğuk havaya aldırmadan soğuk havaya aldırış etmeden kendine ait kayığına ile köprü ayağına takılan dal ve kütükleri temizledi. Zaman zaman düşme tehlikesi de yaşana Yiğit saatler süren çalışmasının sonunda köprüye takılan tüm dalları temizlemeyi başardı.

YAZ KIŞ TEMİZLERİM
“Sakarya Nehri hepimizin” diyen Dursun Ali Yiğit, “Bu nehir hepimizin. Buradaki görüntü kirliliği beni rahatsız ediyor. Yaz kış, buradaki atıkları temizliyorum. Zaman zaman olmadık şeyler atıldığı oluyor. Temizlemediğimde komşular da rica ediyor. Kayığa binip temizliyorum. Her şeyi devletten bekleyemeyiz. Herkes elinden geldiğince çevresine yardımcı olmalı. Biz de kendimize bunu görev sayıp üstümüze düşeni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ridvan KARA

SIRADAKİ HABER