İftiraların bedelini sandıkta ödeyecekler

BBP Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İspiroğlu, ziyaret ettiği Akkum Mahallesi’nde kendisine iftira atanlara cevap verdi.

İftiraların bedelini sandıkta ödeyecekler

“Mahalle mahalle gezip, yaptıkları tek şey bana iftira atmak olan birileri, bu mesnetsiz ithamlarının bedelini sandıkta ödeyecekler. Çünkü arkamda büyük Karasu halkı var ve onlar da bundan korkuyorlar” dedi.

Çarşamba günü Akkum Mahallesi’ni ziyaret eden Büyük Birlik Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İspiroğlu, mahalle girişinde gençler tarafından coşkuyla karşılandı. ‘Aksaçlı, köyüne hoş geldin. Akkum seninle’ yazılı pankart ve meşaleler eşliğinde karşılanan İspiroğlu, ilk olarak kendisini bekleyen çok sayıda bayanla sohbet etti. Ardından mahalle halkına hitaben birer konuşma yapıldı. İlk olarak söz alan BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “Akkum’a geldiğimiz ilk dakikadan itibaren, kendi mahalleme ve kendi evime gelmiş gibi sıcak ve samimi bir ortam ile karşılaştık. Bu soğuk havada, kadın, çocuk demeden hep beraber bizleri karşıladınız ve bağrınıza bastınız. Bizler, önümüze konulan bir engeli aşmak üzereyiz. Arkamıza halkımızın desteğini alarak meşaleyi yaktık ve yola çıktık. Yaktığımız meşale de bir yerleri yaktı ve alev bacayı sardı. Sizlerin desteğiyle yaktığımız meşaleden korkan birileri, bizlere tehdit dolu sözler sarf edecek kadar bizleri tehlikeli görmeye başladı. Arkamızda büyük Karasu halkının desteği olunca korkmalarında da haklılar. Bu tehditkâr sözleri edenler, seçimden sonra halkın önünde bedel öderler haberleri olsun” şeklinde konuştu.

Onlar bu mahallenin yolunu bilmiyordu
Eminoğlu’nun ardından söz alan Mehmet İspiroğlu ise sözlerine, “31 Mart’a, mahalle mahalle gezip kişileri karalayarak hazırlanmıyoruz. Bu soğukta, şahıslara iftira atmak ve gıybetini yapmak için de gelmedik. Biz, sizlere yapacaklarımızı ve hizmetlerimizi anlatmaya geldik. Ama bizlere öyle iftiralar atıyorlar ki, kendimizi savunmak durumunda kalıyoruz” diyerek başladı. “Ama gerçekleri Karasu halkı biliyor ve Karasu halkını kandırmanın da bedelini sandıkta ödeyeceklerini de onlar çok iyi biliyor” diyen İspiroğlu, konuşmasını “Buralara ilk defa gelmiyorum. 35 yıldır bu mahallelerdeyim. Ben sırtımda direk taşıyıp, ampul takarken onlar bu mahallelerin yolunu bilmiyordu. Sizlere verdiğimiz sözler var. Mahallenin sentetik sahaya ihtiyacı var. Allah nasip eder de görevimize devam edersek bu sahayı yaptıracağız. Mahalle arası yollarınız da planlarımız dahilinde. Bu dönem sıra çevre mahallelerde. Bana ve ekibime güvenin, çevre mahallelere de beklenen hizmeti getirmek yine bize nasip olacak, çünkü sizlerin desteğine güveniyoruz. Sizlerin istekleri bana emirdir, ben de sizin hizmetkarınızım. Öyle de kalacağım” ifadeleriyle tamamladı.

Ridvan KARA

SIRADAKİ HABER