İshak Sarı’dan Kıyı Erozyonunun Önlenmesi İçin Önemli Bir Hamle Daha

Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçede meydana gelen kıyı erozyonunu önlemek için önemli makamlarla iletişime geçmeye devam ediyor.

İshak Sarı’dan Kıyı Erozyonunun Önlenmesi İçin Önemli Bir Hamle Daha

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu sahilinde meydana gelen kıyı erozyonunun önlenmesi için ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoglu ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’i makamlarında ziyaret etti. Öncelikle hazırlanan çeşitli görsellerle kıyı erozyonu konusunu Sakarya Milletvekillerine aktaran Başkan İshak Sarı, buradaki görüşmelerinin ardından DLH Bölge Müdürü Erdem Öncebe ile bir araya geldi.

Kıyı erozyonunun bir an önce önlenmesi için gerekli tüm çalışmaların acilen başlatılması gerektiğini belirten Başkan İshak Sarı, Ankara ve Bolu görüşmelerinin ardından Sakarya’ya gelerek konuyu AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e iletti.

Kıyı erozyonu konusu başta olmak üzere Karasu’da gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler ve çalışmalar ile ilgili önemli makamlarla istişarelerde bulunduğunu belirten Başkanı İshak Sarı; “Geçtiğimiz hafta İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Ahmet Naci Helvacı ile birlikte Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü 13. Bolu Bölge Müdürlüğü Teknik ekipleriyle İlçemiz sahilinde detaylı bir incelemede bulunduk. Bu hafta ise konunun önemini bildirmek ve çalışmalara hız kazandırmak için önemli makamlarla iletişime geçtik. 

Gördüğünüz üzere geçen sene yürüyüş yapılabilen sahil bölgemizde bugün itibariyle belirli bölümler suyun içinde kalmış durumda. Kıyı şeridimizde bulunan ve dalgakıran adı verilen tahkimatların olduğu bölgelerde erozyon yaşanmıyor. Fakat dalgakıran olmayan bölümlerde kıyı erozyonunun yaşandığı görülüyor. Kıyı erozyonunun yaşandığı bölgelere de acilen tahkimatların yapılması gerekiyor. Bununla birlikte bazı dalgakıranların ise kullanım ömrünü doldurduğunu görüyoruz. Bu konuların hepsini Milletvekillerimiz başta olmak üzere konuyla ilgili tüm makamlara aktardık. Yaşadığımız kıyı erozyonunun başlatılacak kalıcı çalışmalarla çözüme ulaşacağı kanaatindeyim” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER