İspiroğlu; “10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma günüdür

İspiroğlu; “10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür” dedi.

İspiroğlu; “10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma günüdür

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Cumhuriyetin kurucusu, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde saygı ve rahmetle andıklarını kaydetti.
İspiroğlu mesajında; “Atatürk; son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. 10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür” ifadelerine yer verdi.

“Saygıyla Yâd Ediyoruz”
İspiroğlu; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde, tüm Türk halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yâd ediyoruz. Cumhuriyetimizin değerlerini, kazanımlarını, her şartta korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin Kahramanlarını, Aziz Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerini kullandı.kocaali
Karasu Belediyesi Basın Servisi

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER