İspiroğlu, belgelerle konuştu

Kurudere Mahallesi’ni ziyaret eden BBP adayı İspiroğlu, halka hitaben yaptığı konuşmada belgeler ortaya koyarak konuştu.

İspiroğlu, belgelerle konuştu

BBP İlçe Başkanı Eminoğlu’nun, ‘Karasu’nun beka sorunu’ diye adlandırdığı örnek de konuşmasına damga vurdu.

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyük Birlik Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İspiroğlu, Kurudere halkına hitap etti. İlk konuşmayı BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu yaptı. Konuşmasına, Karasu’nun sahipsiz olmadığını ve Karasu’ya atama başkanın da getirilemeyeceğini söyleyerek başlayan Eminoğlu, “Karasu’nun başkanını, Karasu halkı seçecek. Ama Karasu halkı, kendisine şantaj yapana da oyunu vermeyecek, bunu akıllarına iyi soksunlar “ifadelerini kullandı. AK Partili vekillerin Karasu’ya gelmesini de eleştiren Eminoğlu, vatandaş fındıktan zarar ettirildiğinde neden vekillerin gelmediğini sordu. Genel siyaset yaparak seçim çalışmalarına devam eden İshak Sarı’ya da gönderme yapan Hasan Eminoğlu, “Türkiye’nin doğu ve güneydoğu illerinde adya çıkartmayarak Cumhur İttifakı’na destek verdik. Karasu’da ise beka sorunu falan yok. Bırakın bu genel siyaseti de yerele inin, ama diyecek sözünüz yok yerel siyasette. Karasu’da beka sorunu olsa olsa kümese dadanan tilki sorunu olur, Karasu’da beka sorunu falan yok. Sen de bu halkla gönül köprüsü değil, icra köprüsü kurdun, bunu Karasu halkı biliyor” dedi.

Belgeleri gösterdi
Konuşmasına uzun süren havai fişek gösterisi altında başlayan ve devam eden İspiroğlu, Kurudere’nin kendisine huzur veren bir mahalle olduğunu ve burada gördükleri büyük destekten ötürü de Kurudere halkına teşekkür ederek sözlerine başladı. Kurudere’yi gezdikten sonra 31 Mart’ta sandıkları patlatacağından emin olduklarını söyleyen Mehmet İspiroğlu, “31 Mart gecesi seçimi alacağız ve 1 Nisan’dan sonra da tek tek mahalleleri gezerek ellerinizi sıkacağım, sizlere teşekkür edeceğim” ifadelerini kullandı. ‘Belediye maaşları ödeyemiyor’ söylemlerini kabul eden İspiroğlu, “Neden mi ödeyemiyoruz? Karasu Belediyesi’nin iller bankasından gelen payının yattığı Ziraat Bankası hesabımıza haciz koydurtuyor. İlçe Başkanı İshak Sarı, Mehmet İspiroğlu’nu cezalandırdığını sanıyor. Sen Karasu halkını cezalandırıyorsun, işçiyi cezalandırıyorsun. Tapuya gönderdiğin ve PTT’deki alacağımıza gönderdiğin icra belgeleri de var elimde” şeklinde konuştu. Meclis üyeleri Adem Filizfidanoğlu, Raşit Eryılmaz’ın AK Partili altı meclis üyesiyle birlikte Sayıştay Başkanlığı’na yaptığı şikayeti de halka gösteren İspiroğlu, “On yıldır beni şikayet ediyorlar. İki ayda bir belediyeye müfettiş geliyor. Bir şey çıksa beni çoktan gönderirlerdi. Netice sıfır. İşte hizmet etmemize böyle engel oldular, gelir kapılarımıza böyle icra koydular. Bu çelmelere rağmen size hizmetkar olmaya devam ettim, 1 Nisan’dan sonra da daha verimli şekilde çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Ridvan KARA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER