İspiroğlu Yaz Dönemi Çalışmalarını Değerlendirdi

Başkan İspiroğlu, Dönemlik Değerlendirme Toplantısını Basın İle Birlikte Yaptı

İspiroğlu Yaz Dönemi Çalışmalarını Değerlendirdi


Sakarya İl Basını ve Karasu Yerel Basını ile Karasu Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları katıldı. Basın temsilcilerini ilk önce makam odasında ağırlayan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu misafirleri ile bir süre sohbet etti. Makam odasında geçen sohbetin ardından Belediye Meclis Salonunda toplantıya geçildi. kocaali

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan İspiroğlu; “Olmazsa olmazımız, değerli basın mensubu arkadaşlarımız düzenlediğimiz yaz dönemi hizmetleri basın açıklaması toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Gerçekleştireceğimiz toplantıda sadece yaz dönemine ait çalışmalarımız değil bu güne kadar hayata geçirdiğimiz tüm hizmetlerimizi ve projelerimizi de sizlere aktarmaya çalışacağız” dedi.
Öncelikle Fen İşleri Müdürü Gökhan Reis, yaptığı ve hayata geçirmeyi planladığı hizmetleri toplantıdaki katılımcılara aktardı. Fen İşleri Müdürlüğünün sunumunun ardından Başkan Yardımcısı Yakup Gençbay koordinatörlüğünü yaptığı Müdürlüklerin çalışmalarını anlattı. Gençbay’ın ardından Başkan Yardımcısı Murat Çelik, Vatandaşa sunulan hizmetler ve sorumlu olduğu birimlerin yaptığı çalışmaların sunumunu aktardı. Çelik’in konuşmalarının ardından Başkan Yardımcısı Savaş Sancaktaroğlu Belediyenin genel yapısı, çalışmaları, birimlerin hayata gerdiği ve geçirmeyi planladığı projeleri basın mensuplarına aktardı. Sancaktaroğlu’nun ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı özellikle KARGEM olmak üzere sorumlu olduğu Müdürlüğün gerçekleştirdiği çalışmaların bir bölümünü anlattı. 

“Projelerle Büyüyen Karasu”
Program sonunda Belediyenin hayata geçirdiği tüm çalışmaları düzenli bir şekilde aktaran Başkan Yardımcılarına ve Birim Müdürlerine teşekkür eden Başkan İspiroğlu hazır olan projeleri tek tek anlatarak projeler hakkında basına bilgi verdi. İspiroğlu; “Projelerle büyüyen bir Karasu olacağız. Her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen İlçemizde vatandaşlarımızın ruhuna dokunacak hizmetler üretmek zorundayız. Terminal yerimiz hazır binamızın büyüklüğü ve işlevsel noktalarını en ince ayrıntısına kadar düşünerek planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde İlçemize güzel bir terminal kazandıracağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçemizde Pazar yerimiz artık halkımıza yetmemeye başladı. Bu eksikliğimizi görerek belirlediğimiz alan üzerine modern, geniş ve ulaşım rahatlığı olan bir Pazar yerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yeni Pazar yerimizin tamamlanmasıyla birlikte mevcut olan Pazar yerimizin bulunduğu alana, Halkımıza ferah bir yaşam alanı sunma hedefiyle ilçemizin vitrini olarak gördüğümüz Karasu Meydan Projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. İlçemiz merkezinde bulunan kanal içinde önemli bir projemiz mevcut. Kanalın etrafına yürüyüş yolları, yeşil alan, oyun parkları, banklar ve spor aletleri ile modern bir çevre düzenlemesi yaparak bu alanı da olumlu bir şekilde değerlendirmeyi planlıyoruz. Yeni Mahalleye kuracağımız Balık Müzesi, Kuzuluk tepe noktasında yapmayı planladığımız Seyir Terası,  Kızılcık tepeye hazırladığımız Botanik Park ile birlikte Karasu Kalesi ve Film Platosu projelerimiz ile de ses getireceğimize inanıyorum” dedi.

“2023 Türkiye’sine Emin Adımlarla İlerleyen Karasu”
Toplantıda açıklamalarına devam eden İspiroğlu, projelerin devam ettiğini, Karasu’nun mutlu insanlar kenti olması için çalıştığını ifade etti. Başkan Mehmet İspiroğlu; “Basın mensubu arkadaşlarımız sizlerden özellikle Batık U-20 Alman deniz altı üzerinde durmanızı rica ediyorum. Bu alanı dalış turizmine açtık gerekli duyurularımızı yapıyoruz. Sizlerin de bu batık ile ilgilenmenizi istiyorum. U-20 ile ilgili farklı projelerimizde var. Tamamladıktan sonra bu projelerimizi de sizlere aktaracağız. Üzerinde titizlikle durduğumuz bir diğer projemiz Golf ve Yelken Kulübümüz. Bu projemizi titizlikle yürütüyoruz. Belki de bir ilk olacak ama Akgöl diye isimlendirdiğimiz alanda hem golf hem de yelken sporlarını halkımıza sunmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte Marina ve Yat Limanımızın projesini itina ile hazırlıyoruz. Bizim için önemli olan ve halkımızın yoğun şekilde talep ettiği bir çalışma bu. Projeyi sonuçlandırdığımız zaman İlçemiz için önemli bir adım atacağımız kanaatindeyim. Açıklamalarımın başında da belirttiğim gibi biz projelerle büyüyen ve 2023 Türkiye’sine emin adımlarla ilerleyen bir İlçe olacağız. Toplantımıza katılan ve çeşitli sebeplerden dolayı katılamayan değerli basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan İspiroğlu ile program sonunda yemekte bir araya gelen basın temsilcileri sıcak ve samimi geçen sohbetin ardından ilçeden ayrıldılar.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER