Kadınlar Hem Meslek Öğrenecek Hem de Sosyalleşecek

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Eğitim Merkezi ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, meslek edin dinme kurslarının devam ettiğini sınıfları gezerek ’el emeği göz nuru’ eserleri inceledi.

Kadınlar Hem Meslek Öğrenecek Hem de Sosyalleşecek

Kursiyerlerle sohbet eden Başkan Mehmet İspiroğlu, Belediye olarak KARGEM’de çalışmalarımız devam ediyor” dedi. kocaali

Başkan İspiroğlu’nun Karasu Gençlik Eğitim Merkezini ziyaretinde, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu HEM Sait Özkan, Karasu Muhtarlar Dernek Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Belediye Başkan yardımcıları ve muhtarlar eşlik etti.

“İspiroğlu El Emeği Göz Nuru Eserleri İnceledi”

KARGEM tarafından sürdürülen kurstaki çalışmaları gezerek, KARGEM Müdürü Fatma Tatlı’dan bilgi alan Başkan İspiroğlu, kursiyerlerin kursta yaptıkları işlerin çok değerli olduğunu kaydetti. Başkan İspiroğlu, Karasu Halk Eğitim Merkezi hocalarını tarafından eğitim gören kursiyerlere başarılar dileyerek, KARGEM’in özellikle bayanları sosyalleşmesi ve meslek öğrenmesinde büyük rolü olduğunu söyledi.

KARGEM eğitim merkezinde meslek edindirme kurslarında çok güzel ürünlerin ortaya çıktığını ifade eden Başkan İspiroğlu,”KARGEM’imiz her yönüyle başarılı hizmetler vermektedir. 110 kursiyerimiz her türlü donanıma sahip materyal ve bunun gibi sosyal donatıların olduğu mekânlarda kaliteli işler üretiyorlar. Takı tasarım, nakış el ve makine nakışı, giyim, mis sabun, ev mefruşat, resim ve deri kurslarında faydalı hizmetler veriliyor.

Kursiyerlerimizin çalışmalarını inceledim ve gerçekten hayran kaldım. Özellikle kadınlar için bu kurslar, çok iyi sosyal etkinlik oluyor. Kadınlar hem vakitlerini güzel şekilde geçiriyor hem terapi oluyorlar hem de meslek edinip para kazanıyorlar. Hocalarımız en en iyi şekilde eğitimlerini veriyor. Bayanlarımız bin yandan yeni meslek dallarıyla ilgili bilgi sahibi olurken diğer taraftan burada yaptıkları ürünleri satarak ev bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bayanlarımız kursta farklı metotları öğrenerek bu alanda kendilerini yetiştiriyorlar” diye konuştu.

“Kaymakam Bu Kurslar, Kadınlarımızın Bireysel Gelişimlerine Katkı Sağlıyor”

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan KARGEM müdürü Fatma Tatlı’dan bilgi aldı. Takı tasarım, nakış el ve makine nakışı, giyim, mis sabun, ev mefruşat, resim ve deri kurslarını gezdi.
Kaymakam Mercan, bu kurslar kadınlarımızın bireysel gelişmelerine katkı sağladığı kadar, üretimi devam ettirmeleri halinde onların ekonomik yapılarını da iyileştirmektedir. Özellikle bu yapılan çalışmalarında kadınlarımızın kurslara ilgisi beni sevindirdi. Kaymakamlık olarakta bu tip mesleki kursların ve kursiyer sayısının artması için elimizdeki tüm argümanları kullanacağız İfadesini kullandı.

“Tatlı Kursiyerlerimiz Meslek Öğrenip Para Kazanıyorlar”
Karasu Kültür ve Sosyal İşler (KARGEM) Müdürü Fatma Tatlı, Karasu Belediyesi’ne bağlı (KARGEM) kurslarının oldukça verimli geçtiğini, halkımız tarafından çok fazla talep ve katılım sağlandığını dile getirdi. Tatlı, Kursu ziyaret eden Kaymakam ve Belediye Başkanına bilgi vererek, bu kurslar sayesinde kadınlarımız meslek öğreniyorlar. Burada öğrendikleri ile kadınlarımız kendi işlerini kurma fırsatı yakalar. Bu sayede aile bütçesine de katkı sağlıyorlar.
Tatlı KARGEM’de, 9 kursumuz mevcut olup kurslarımız, takı tasarım, nakış el ve makine nakışı, giyim, mis sabun, ev mefruşat, resim, deri ve birde haftanın bir günü pastacılık kurslarımız mevcuttur. Tatlı, Kadınlar burada hem çalışıyorlar hem de terapi oluyorlar. Kadınlar kendi yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyorlar. Kursta daha evvel hobi olarak yaptıkları üründen şimdi para kazanmaya başlayan kadınlar El emeği Göz nuru ürünleri İlçeye gelen yerli ve yabancı turistler ile bölge halkı tarafından da büyük ilgi görüyor dedi.
KARGEM’i ziyaret sonrasında Başkan İspiroğlu Kaymakam Mercan’a hediye verdi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER