Karasu Belediye Başkanlığından Basın Açıklaması

Geçtiğimiz gün İlçe Denetim Komisyonunda görevlendirilen Volkan Yıldız adına çıkan ve Belediyemizi de yakından ilgilendiren olumsuz haber doğrultusunda ...

Karasu Belediye Başkanlığından Basın Açıklaması

Korona virüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında; İlçemizde faaliyet gösteren Berber/Kuaför/Güzellik Merkezi, Ticari Taksiler, Pazar Yerleri, Şehir İçi ve Şehirler Arası Toplu Ulaşım faaliyetlerinde İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün ilgi genelgesi gereği 15 Mayıs 2020 Cuma günü ve 21 Mayıs 2020 Perşembe günü Türkiye geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan denetimler için komisyon kurulmuştur. 

İlçe Kaymakamlığımız, Korona virüs tedbirleri kapsamında İlçede yapılması gereken denetimlerde görevlendirilmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Oda Başkanlıklarından belirli isimler istemiştir. Bu Kurum, Kuruluş ve Oda Başkanlıklarınca belirlenen listeler Karasu Kaymakamlığına iletilmiştir. Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulunda yer alan Volkan Yıldız ismi ise Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odasının İlçe Kaymakamlığına verdiği isimdir. 
Ayrıca yapılan asılsız habere göre, Volkan Yıldız’ın Karasu Belediyesi Basın Bürosunda aktif olarak çalıştığı yazılmıştır. Bu bilgi tamamen gerçekleri yansıtmamakla birlikte tamamen karalama maksadıyla yapılan bir haberdir. İsmi geçen kişi belediyemizin hiçbir biriminde çalışmamaktadır. 

Bir diğer konu ise, haberin içeriğinde özel olarak Belediyemiz sosyal medya hesabından yapılan paylaşımdan bahsedilmektedir. Belediyemiz Sosyal Medya hesabından Zabıta Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar kapsamında Berber/Kuaför/Güzellik Merkezlerine yönelik denetimlerin paylaşımı yapılmıştır. Haberin konusu ve içeriği ile Belediyemizin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımın uzaktan veya yakından bir alakası olmadığı çok net bir şekilde görülmektedir. 
Tüm Kamuoyuna Saygıyla duyurulur…   
 
  
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER