Karasu Belediyesi “e-İmar Arşiv” için tüm hazırlıkları tamamladı

Karasu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü e-İmar Arşiv programına geçiş yaparak işlemlerin daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli yapılabilmesi için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.

Karasu Belediyesi “e-İmar Arşiv” için tüm hazırlıkları tamamladı

e-İmar Arşiv ile ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Belediyemize kurumsal kimlik kazandırmak adına önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyoruz. Bilindiği üzere İmar ve Şehircilik Müdürlüğü belediyelerin önemli bir bölümüdür. Bu nedenle bilgi ve belge akışı en çok bu müdürlüğümüzde yaşanır. Bu belgelerin çoğunluğu kâğıt üzerinde olduğundan çok fazla kâğıt sarfiyatı yapılan bir bölümdür burası. 

Bazı projeler bir metre genişliğinde, onlarca metre uzunluğunda olabiliyor. Bunların hem üretilmesi pahalı hem de saklanması büyük bir külfet. Ayrıca önemli olan bu belgelerin düzgün koşullarda saklanmasıdır. Dolayısıyla bu da büyük bir problem, büyük bir maliyet oluşturuyor. Birde İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüze sürekli birbirine benzeyen evraklar getiriliyor. Bu evrakları fiziki dosyalar halinde arşivlemektense hayata geçireceğimiz e-Arşiv İmar sayesinde hem geçmiş belgelerin bulunması, saklanması ve güvenliğini sağlamış olacağız hem de artık bu belgelerin hepsine dijital olarak anında ulaşılabileceğiz. Belediyemizin kurumsal kimliği kazanması açısından hayata geçirdiğimiz e-Arşiv İmar sayesinde hem doğamız korunmuş olacak hem de vatandaşlarımızın işlemleri daha hızlı yürüyecek” ifadelerine yer verdi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER