Karasu Belediyesi Ekipleri Tarafından “Önce Yaya” Görselleri Çiziliyor

İçişleri Bakanlığı, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılını Yaya Öncelikli trafik yılı ilan ederek, ülke genelinde farkındalık oluşturmuştu.

Karasu Belediyesi Ekipleri Tarafından “Önce Yaya” Görselleri Çiziliyor

Karasu Belediyesi, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla ilçe merkezinde ve okul önlerinde yaya çizgilerini yenileme çalışması başlattı. 

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”
İçişleri Bakanlığı tarafından, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla hayata geçirilen düzenlemenin ardından Karasu Belediyesi ekipleri, trafikte farkındalığı Karasu’ya yaymak ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yaya yollarını yeniledi.

Karasu Belediyesi ekipleri tarafından yaya geçidi ve “Önce Yaya” görselleri çizim çalışmaları trafik akışının yoğun olmadığı saatlerde yapılıyor.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Ulaşım noktalarında trafik kazalarını azaltabilmek, trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla belediyemizce yaya geçidi belirleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç trafiğinin yoğun olduğu yerler ve okul önleri başta olmak üzere araç sürücülerinin dikkatini çekmesi ve yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçebilmesi için başlattığımız “Önce Yaya” işaretlemelerinde ekiplerimizin belirlediği yerlerde çalışmalarımız sürüyor. İç işleri Bakanlığımızın başlattığı öncelik hayatın öncelik yayaların projesine Karasu Belediyesi olarak destek veriyoruz” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER