Karasu Belediyesi, Sokak Hayvanlarına Yönelik Veterinerlik Hizmetlerine Devam Ediyor

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü geçici hayvan barınağı ekiplerinin sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları devam ediyor.

Karasu Belediyesi, Sokak Hayvanlarına Yönelik Veterinerlik Hizmetlerine Devam Ediyor

Karasu Belediyesi’ne bağlı ekiplerce sokak hayvanlarını kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme işlemleri devam ediyor. Vatandaşların talepleri üzerine, Karasu Belediyesi geçici hayvan barınağına getirilen sokak hayvanlarına kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme çalışmaları görevli veteriner hekim tarafından titizlikle yapılıyor.

Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağında yapılan çalışmaları değerlendiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme çalışmalarımız ekiplerimizce devam ediyor. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte ekiplerimizin, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına hız verdik.

Çalışmalarımızda, sorumlu Veteriner Hekimimiz Hamza Ayar ile Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkan Yardımcısı Derya Yücesan bizlere destek oluyor. Güçlü ekibimizle birlikte İlçemizde sahipsiz bulunan hayvanların bakım ve tedavilerini yapmaya devam ediyoruz. Karasu’da yaşayan vatandaşlardan tek isteğimiz, evcil hayvanlarını sokağa terk etmemeleridir. Bu konuda bizlere ulaşan ihbarları da mutlaka değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın sokak hayvanları hakkında bize ulaştırdıkları talep ve şikâyetleri inceliyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER