Karasu Belediyesi Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

Karasu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Karasu Belediyesi Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

Karasu Belediyesi İle Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanlığı ile yapılan 2019-2020 yılları belediyede çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı. Anlaşma sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. kocaali 
Karasu Belediyesinde gerçekleşen törende, Hizmet İş sendikası adına Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Karasu Belediyesi İşçi Temsilcileri hazır bulundu. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir toplu iş sözleşme protokolünü karşılıklı olarak imzaladılar. 

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Yapılan görüşmeler sonucu Karasu Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasında sözleşme imzaladık. İşçi maaşları ile ilgili çok şey söylenebilir. Yapılan yeni sözleşmede ülkemiz, ilçemiz geçim standartları ve Belediyemizin de imkânları  göz önüne alınarak bir uzlaşma sağlandı. Biz elimizden gelen imkânın en iyisini vermeye çalıştık. Yapılan yeni sözleşme herkese hayırlı olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Gökdemir ise; “10 yıldır Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile her zaman masada uzlaşıp anlaşarak güzel sözleşmelere imza attık. Belediye Başkanımızın verebileceği zammın en azamisini verdiğini düşünüyorum. Yapılan bu toplu sözleşmenin başta belediyemize, sendikamıza ve tüm çalışanlara hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER