Karasu Belediyesi Veterinerlik Hizmetlerine Devam Ediyor

Karasu Belediyesi tarafından oluşturulan hayvan barınağında, İlçede bulunan sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik tedavi hizmetleri devam ediyor.

Karasu Belediyesi Veterinerlik Hizmetlerine Devam Ediyor

Sahipsiz sokak hayvanları için kısırlaştırma ve tedavi işlemi barınakta bulunan veteriner hekim tarafınca yapılıyor. Sorumlu Veteriner Hekim Hamza Ayar konu hakkında yaptığı açıklamada; “Belediyemiz Destek Hizmetler Müdürlüğüne gelen ihbarlar ya da şikâyetler sonrasında ekiplerimiz veya şahısların getirdiği hayvanlar, bakım merkezimizde tedavileri bittikten sonra kısırlaştırılıyor. Daha sonra alındıkları bölgelere geri bırakılıyor. Zaman zaman hayvan severler de organize olarak mahallelerinde baktıkları hayvanları kısırlaştırmak üzere bize getiriyorlar. Bizlerde gerekli bakım ve tedaviyi yaptıktan sonra getiren kişilere geri veririz ya da bizler aldıysak aldığımız bölgelere geri bırakırız” dedi.

Haftada 10 ve ya 15 tane hayvan kısırlaştırdıklarını belirten, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “Sık sık ziyaret edip sorumlulardan bilgi aldığımız Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağını bugün AK Parti Karasu İlçe Başkanımız Hasan Yavuzyiğit ve Belediye Başkan Vekilimiz Esra Bıyıklıoğlu ile ziyaret ettik. Sorumlu Veteriner Hekimimiz Hamza Ayar ile Hayvan Hakları Eğitim Derneği Başkanı, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Saha Koordinatörü Derya Yücesan’dan yapılan tedaviler ve genel çalışmalar hakkında bilgi aldık. İlçemizde sahipsiz bulunan hayvanların bakım ve tedavilerini ekip olarak yapmaya devam ediyoruz. Bu arada hayvanların kısırlaştırılmaları dışında, bakımları, aşıları, yaraları olanların tedavileri ve ameliyatları da sürekli olarak yapılıyor” ifadelerine yer verdi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi

Karasu Belediyesi Basın Servisi

SIRADAKİ HABER