Karasu Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İçin İmzalar Atıldı

Karasu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında KHK ile kadroya geçen belediye işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Karasu Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İçin İmzalar Atıldı

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Karasu Belediyesine bağlı KARSAŞ ile imzalar atıldı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. 

Karasu Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, Belediye işçilerinin 2 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı İshak Sarı ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı.

2 yıl süre ile geçerli olacak toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun diyen Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir yaptığı konuşmada; “696 KHK ile kadroya geçen üyelerimizin o günden bugüne maddi haklarında kayıplar meydana geldiğini ve mağduriyet yaşadıklarını her fırsatta dile getirdik. Yeni sözleşmeler ile bu kayıpların giderilmesi gerektiğine inanıyor ve bunun için çaba göstermeye devam edeceğimizin altını çiziyorum. Karasu Belediyesinde Başkan Yardımcımız ve KARSAŞ Müdürümüz ile Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerimizi titiz bir şekilde sürdürdük. Hamdolsun ki bugün Karasu Belediyesi ile anlaşmaya vararak Toplu İş Sözleşmesini imzalıyoruz. Müzakere kültürü ve nezaket içinde sonlandırdığımız bu toplu iş sözleşmesinde özellikle Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

“Emek En Yüce Değerdir”
“Tek derdimiz Belediyemizi daha kurumsal ve saygın bir kimliğe ulaştırmaktır” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Öncelikle tüm personelimize, imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız toplantılarda sürekli dile getiriyoruz. Bizim tek derdimiz Belediyemizi kurumsal kimliğinden daha kurumsal bir kimliğe kavuşturmak, en saygın kurum haline getirmek ve yaptığımız işleri itinalı, özverili, titiz bir şekilde yürütmektir. Biz her konuya çalışma ve üretme odaklı bakıyoruz. İyi çalışan, özverili çalışan ve disiplin içerisinde çalışan her personel bizim canımız ciğerimizdir. Bu düsturla çalıştığımızda inanıyorum ki her konuda başarıya ulaşacağız. Emek en yüce değerdir diyerek tekrar tüm personelimize imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER