Karasu Belediyesi’nden Sinek ve Sivrisinekle Etkin Mücadele

Karasu Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

Karasu Belediyesi’nden Sinek ve Sivrisinekle Etkin Mücadele

Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sinek, sivrisinek ve haşerelere karşın, cadde ve sokaklarda araç ve ekipmanlarıyla etkin ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve bahçeler gibi açık alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ettiren ekipler, sinek ve sivrisinek gibi çeşitli haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. 

Karasu Belediye Bakanı İshak Sarı yaptığı açıklamada, dönem boyunca ilaçlama çalışmalarının büyük bir dikkatle sürdürüldüğünü belirtilerek; “Ekiplerimiz sinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşın etkin mücadelelerini sürdürüyorlar. Yaz sezonu başlamadan önce Mart ayı başlarında larva ilaçlama çalışmalarımızı etkin bir şekilde başlatmıştık. Larva ilaçlama çalışmalarımıza belirli bölgelerde devam ediyoruz. Bununla birlikte, pek çok olumsuzluğa davetiye çıkaran sinek ve sivrisineğe karşın ekiplerimiz tarafından sürdürülen etkin ve kararlı mücadele, belirlenen program çerçevesinde aralıksız devam ediyor. İlaçlama araçlarımızı ilçemizin her noktasına ulaştırarak gün içerisinde çeşitli aralıklarla hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Karasu Belediyesi Basın Şefliği
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER