Karasu; "Çevre Harekatı" projesi

KARGENC KULÜBÜ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Yunanistan, Romanya, İspanya ve Litvanya’dan organizasyonların katıldığı ‘Dokun, Değiştir, Yaşat’ adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi tamamlandı. 

Karasu; "Çevre Harekatı" projesi

Proje kapsamında gençler 10 gün boyunca çevre, iklim ve geri dönüşüm faaliyetleri ile ilgili çalışmalar yaptılar. Bu kapsamda Boğaziçi Koleji ve Güzel Sanatlar Lisesinde atıktan sanata etkinlikleri, Karasu Yuvalıdere köyünde fidan dikme ve bahçe çalışmaları, Sapanca gölünde çevre temizliği ve Adapazarı Atatürk Bulvarı’nda proje sergisi yapıldı. 


Çevre Hareketi adlı Proje hakkında açıklamada bulunan KARGENC Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “Çevre bilinci konusunu işleyen anlamlı bir projeye daha imza attığımız kanaatindeyim. Projemiz içerisinde yer alan Sapanca gölünde yapılan çevre temizliği aktivitemize Sayın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE katılarak, Sakarya ilinde ‘Çevre Hareketi’ başlatıldığını açıkladı. Proje kapsamında ayrıca Sayın Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ ve Sayın Karasu Belediye Başkanı İshak SARI da ziyaret edilerek çevre, iklim ve geri dönüşüm faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 


 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER