Karasu'daki Okullarımız Eğitim-Öğretime Hazır

Salgın sürecinde Türkiye’de ilk sıvı yüzey dezenfektanı üretiminin yapıldığı meslek lisesinin de aralarında bulunduğu Karasu ilçesinde tüm okullar eğitim-öğretime hazır hâle getirildi.

Karasu'daki Okullarımız Eğitim-Öğretime Hazır

Karasu İlçe Millî Eğitim Müdürü Çetin Turhan, tüm okullarını yeni eğitim-öğretim faaliyetleri için hazırladıklarını belirterek “Hem okul yöneticilerimiz hem de öğretmenlerimizin gayretleri ile okullar eğitim için güvenli hâle getirildi. Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından Türkiye'de ilk sıvı yüzey dezenfektanı üreten meslek liselerinden olan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 m² Kimya Üretim Atölyesi kurarak üretim alanını genişletti. Koronavirüsle mücadele kapsamında 57 ton yüzey dezenfektanı, 4,5 ton el dezenfektanı, 2,5 ton sıvı sabun, 2 ton yüzey temizleyici, 2 ton çamaşır suyu üretildi. Kurumların antibakteriyel dezenfektan ihtiyacını karşılamak, yurdumuzun birçok yerinden gelen dezenfektan taleplerini karşılamak için üretime devam ediyoruz. Ayrıca Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde bu pandemi döneminde maske üretimiyle model ve ilham kaynağı olarak kendi imkânları ile bir milyondan fazla tek kullanımlık cerrahi maske ürettiler. Yıkanabilir çocuk maskesi, tek kullanımlık yatak çarşafı ve tek kullanımlık sedye örtüsü üretimi de yaparak büyük ülkelerin bile zorlandıkları bir konuda üstün başarı gösterdiler.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, salgın sürecindeki başarılı faaliyetleriyle dikkati çeken Karasu ilçesinde, 'Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu' doğrultusunda her türlü tedbirin alınarak okulların eğitim-öğretime hazır hâle getirildiğini ifade ederek okulların açılması noktasında özveriyle görev yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü'ne, okul müdürlerine, öğretmenlere, velilere ve destek veren herkese teşekkür etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER