Karasu için yatırımlar devam edecek

Karasu’da gerçekleştirilen asfalt programını yerinde takip ederek inceleyen Başkan Ekrem Yüce...

Karasu için yatırımlar devam edecek

Karasu için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Karasu ilçemizde toplamda 90 kilometreye tekabül eden 102 bin ton asfaltlama çalışması yaptık.  Bizim çalışmalarımız Karasu’ya çok yakıştı. İnşallah daha birçok çalışmayı hayata geçireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu’da gerçekleştirilen asfalt programını inceleyerek basın mensuplarına bilgiler verdi. Karasu Kurumeşe Mahallesi’nde gerçekleştirilen asfalttan tüm vatandaşların memnun kaldığını ifade eden Başkan Yüce, Karasu için çalışmayı kendilerine görev bildiklerini ifade etti. Programa Başkan Yüce’nin yanı sıra Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Büyükşehir bürokratları, Karasulu muhtarlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Asfalt çalışmaları kapsamında Karasu Kurumeşe Mahallesinde toplam bin 800 metrelik güzergah yeni yüzüne kavuşturulacak.

Karasu dünyaya açılan yüzümüz
Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin sahip olduğu pek çok güzellik var. Yaylalarımız, denizimiz, longozumuz, gölümüz, nehrimiz ve çok şükür Allah’a ki adeta cennet gibi bir şehrimiz var. Ülkemizden, yurt dışından pek çok insan gelip bu güzelliklerimizi seyrediyor. Karasu ilçemizde bu güzellikleri içerisinde barındıran ve bizim dünyaya açılan yüzlerimizden bir tanesi. Sezon içerisinde pek çok turisti burada ağırlıyoruz. Bizlerde hem şehrimiz hem de Karasu için gündüz gece demeden çalışıyoruz Bizim çalışmalarımız Karasu’ya çok yakıştı. İnşallah daha birçok çalışmayı hayata geçireceğiz” dedi.

Toplam 102 bin ton asfalt
Göreve geldiğimiz günden itibaren Karasu ilçemizde toplamda 90 kilometreye tekabül eden 102 bin ton asfaltlama çalışması yaptık. Bunun yanı sıra 8 bin 173 metre beton V kanal yapımı gerçekleştirdik. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından belirlenen ciddi kriterleri yerine getirdikten sonra almaya hak kazandığımız Mavi Bayrak unvanı ile vatandaşlarımızı dünya standartlarında sağlıklı ve güvenli kumsallara kavuşturduk. Ayrıca Karasu sınırlarında yer alan Melen suyu isale hattı üzerinde bulunan vadiyi Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile tıbbi ve aromatik bitki üretim alanına dönüştürüyoruz. Melen Botanik Vadisi Projesi kapsamında bölgeye aromatik bitkilerle güzellik katıyor, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla sosyal yaşantıya katkı sunuyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha pek çok yatırım ve hizmeti Karasu’ya getireceğiz” dedi.

.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER