Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezini Ziyaret Etti

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sosyal Hizmet Merkezinde, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Gençbay ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı tarafından karşılanan Mercan, Giysi Bankasının genel yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezini Ziyaret Etti

“İhtiyacın Yoksa Al Getir, İhtiyacın Varsa al Götür” kocaali 
Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak ihtiyaç sahibi ailelere KARGEM kursları ve giysi bankası aracılığı ile hizmet verildiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı; “Müdürlüğümüz bünyesinde 2016 yılında ‘İhtiyacın Yoksa Al Getir, İhtiyacın Varsa al Götür’ sloganı ile açılışını yaptığımız giysi  bankamız titiz çalışmalarıyla ikinci yılını doldurdu. Giysi bankamıza vatandaşlarımız tarafından çeşitli eşya ve kıyafetler gelmektedir. Gelen kıyafetler görevli arkadaşlar tarafından gruplarına göre ayrılarak gerekli tüm bakımları yapılıp temiz bir şekilde raflara diziliyor. Bizlere müracaat eden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre kayıt tutularak kendilerine veriliyor” dedi.
“6 Bin Vatandaşımıza Ulaştık”
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun Giysi Bankasının kurulmasında titizlikle davrandığını söyleyen Tatlı, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Giysi Bankamıza ilçe esnaflarımızdan da büyük destek alıyoruz. İlçemizde çeşitli sebeplerden dolayı kapanan, iş değişikli yapan veya raflarında değişiklik yapan esnaflarımız ellerindeki ürünlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmamız için bizlere veriyor. Bizlerde bu eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kızılay Karasu Şubemizden de önemli destekler alıyoruz. Hizmete başladığımız günden bu güne kadar kıyafetten ev eşyasına, hasta bezinden çocuk bezine kadar her türlü malzeme yardımı ve desteği yaparak yaklaşık 6 bin vatandaşımıza ulaştık. Yapılan bu hizmetlerde büyük desteği olan Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na, destek veren halkımıza ve bugün çalışmalarımızı yerinde takip eden Karasu Kaymakamımız Sayın Aziz Mercan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Çalışmaları yerinde inceleyen ve detaylı bilgi alan Kaymakam Aziz Mercan ise, “Bugüne kadar 3.174 yabancı uyruklu mülteci vatandaşımıza, 2.120 yerli vatandaşımıza ve 400 Roman vatandaşımıza destek olunmuş. İlçemizde ekonomik yönden güçlü olan insanlarımızın bu projeye destek vermesini bekliyoruz. Ne kadar çok destek olunursa, o kadar fazla sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşmak mümkün olacaktır. İlçede böylesine anlamlı bir çalışmayı hayata geçiren Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Kaymakamlık ve Belediye olarak halkımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtiyorum” dedi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER