Karasu Romanya Harşova Şehri İle Kardeş Şehir Oldu

Karasu ile Romanya’nın Harşova şehri kardeş şehir oldu. Birbirine benzerlikler taşıyan iki kentin kardeşlik protokolü karşılıklı olarak Belediye başkanları Mehmet İspiroğlu ve  Viorel İonescu tarafından Karasu Belediyesinde imzalandı.

Karasu Romanya Harşova Şehri İle Kardeş Şehir Oldu

Karasu ilçesine gezmeye gelen, Harşova Belediye Başkanı Viorel İonescu  bir çok kuruluşuda gezme fırsatı buldu. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun ev sahipliğinde makamında gerçekleşen kardeşlik protokolü imza töreninde dostluk ilişkileri dile getirildi. İmza töreninde konuşan Harşova Belediye Başkanı Viorel İonescu , daha evvel iki belediye arasında kardeşlik anlaşması imzalanması konusunda görüşmelerimiz olmuştu, Bu görüşmelerin ardından, kısa bir süre içerisinde toplanarak Karasu Belediyesi ile kardeş Belediye olma kararı almıştık. İşte bu gün bu kararlar doğrultusunda ülke ve dünya barışına, dostluğuna büyük katkı sağlayacağına inandığımız kardeşlik protokolünü imzalamak üzere burada bulunuyoruz. Bu anlaşmayı imzalamak bu gün nasipmiş. Bu kardeşlik protokolünün her iki şehre de güzel şeyler getirmesini diliyorum dedi. kocaali

İspiroğlu, İki Kardeş Şehir İlişkilerinin Perçinlemesini Diliyorum.
Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, kardeşlik protokolü imza töreni sonrası şunları söyledi, Romanya halkı ile Türk halkının gerçek kardeşlik seviyesindeki ilişki boyutu kültürel, ticari ekonomik ve sportif alanlarda olabileceği, bunların perçinleşebileceğine bir vesile olmak, adım atmak, zemin hazırlamak adına iki belediyenin kardeşliğinin çok anlamlı olduğunu ifade etmek istiyorum. İnanıyorum ki çok anlamlı bir adım atıldı. Belki de gerçek anlamdaki kardeşlerin, uzun yıllar kardeş olupta birbirinden uzak kalmaları gibi bunu yoğunlaştıramamanın hepimizde üzüntüsü var. Bu ilişkilerin çok daha yoğun ve kapsamlı bir şekilde süre gelmesi lazımdı. Bu gün bu tarihi kardeşlik perçinlendi. Bu vesile ile her iki belediye yönetimini kutluyorum. Başarılarımızın devamını diliyorum. Bu tarihi protokolün iki dost ülkenin ilişkilerini perçinleyeceğine yürekten inanıyorum dedi.


Karşılıklı Hediyeler Taktim Edildi.
Karasu Belediyesi - Harşova Belediye kardeş Belediye Protokol imza töreni sonrası Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Harşova Belediye Başkanı Viorel İonescu ve eşleri karşılıklı hediyeler verdiler.
Kardeşlik protokolünün ardından iki belediye başkanı  Karasu Devlet Hastanesini, Karadeniz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Karasu limanı nı ziyaret ettiler.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER