Karasu Sahili Doldu Taştı

Sakarya Karasu İlçesi Mavi Bayraklı sahili yazlıkçıların akınına uğrarken Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor. Hav sıcaklığının 30 dereceye yaklaşmasıyla birlikte tatilciler, deniz ve kumun tadını çıkarıyor.

Karasu Sahili Doldu Taştı

Sakarya Karasu İlçesi plajında sıcaktan bunalan tatilciler, plajı doldurdu. Hafta sonunu değerlendiren tatilciler, sıcak havayı fırsat bilerek sahillere akın etti. Sakarya’nın tek Mavi Bayraklı plajına gelen tatilciler denizin tadını çıkarırken. Kimi tatilciler ise kendini kumlara gömmeye tercih etti.

İstanbul ve Ankara’lıların İlk tercihleri arasında”

Karasu da yaz mevsiminde nüfusun arttığı belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Dünyanın en güzel sahiline sahip olan ve , sarı taneli kumu bulunan enden sahillerinden olan Karasu sahili, mavinin ve yeşilin buluştuğu doğasıyla İstanbul ve Ankara lıların il tercihleri arasında yer alıyor ”dedi.

Karasu’yu tercih eden tatilcilerin güvenliği için Sakarya Büyük Şehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş olan cankurtaran ekipleri tatilcilerin can güvenliği için çalıştıklarını belirten Başkan İspiroğlu,”Her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Karasu Sahilinde aldığımız güvenlik önlemleri de halkımızı rahatlatıyor” dedi.

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER