Karasu; Sokak hayvanlarına yardım devam ediyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına cevap vermek amaçlı başlattıkları çalışmalara son sürat devam ediyor.

Karasu; Sokak hayvanlarına yardım devam ediyor

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri bünyesinde zaman mefhumu gözetmeksizin sokak hayvanlarının korunması ve bakımına yönelik çalışmalarını sürdüren ekipler, bir taraftan da kısırlaştırma çalışmalarına devam ediyorlar.


“Gelen Şikâyetler Anında Değerlendiriliyor”
Konuya ilişkin açıklamada bulunan sorumlu Veteriner Hekim Hamza Ayar; “Vatandaşların talepleri üzerine, Karasu Belediyesi geçici hayvan barınağına getirilen sokak hayvanlarına kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme çalışmaları titizlikle yapılıyor. Özellikle kısırlaştırılan sokak hayvanları, kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra alındıkları bölgeye tekrar bırakılıyor. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte ekiplerimizin, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına hız verdik. İlçe genelinde etkin çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER