Karasu Yolu Havadan Denetlendi

Sakarya İl Jandarma Komutanlığından kalkan helikopter ile jandarma birimlerinin Sakarya Karasu ve Kocaali yollarını havadan trafik denetimine katıldı.

Karasu Yolu Havadan Denetlendi

Denetim, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ve Emniyet Müdürü Fatih Kaya'nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Vali Nayir, denetimin ardından yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda, yıl içerisinde yapılan trafik kontrollerinin Kurban Bayramı öncesi arttırıldığını söyledi.

Kent merkezindeki ve otoyol girişlerindeki kontrol noktalarını ziyaret ettiklerini anlatan Nayir, jandarma helikopteriyle üç ayrı noktayı da havadan denetlediklerini kaydetti. 

Adapazarı-Karasu güzergahını helikopterden inceleyerek İl Jandarma Komutanı Albay Yiğit'ten bilgi aldığını aktaran Nayir, "Gayet sakin bir trafik gördük. Gördüğümüz kadarıyla kurallara genel manada bir uyum var. Denetim yaptığımız bölgeyi havadan da görmüş olduk. Denetimlerimiz bayram süresince devam edecek. 68 tim emniyette ve 24 tim de jandarmada olmak üzere toplamda 250'den fazla personelimiz tatil süresince görevlerinin başında olacak." dedi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER