Karasu’da MOBBİNG mi var?

31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığının el değiştirdiği Karasu, eski çalışanlara mobbing uygulandığı iddiası ile çalkalanıyor.

Karasu’da MOBBİNG mi var?

TEMİZLİĞE VERİLDİ
31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığının el değiştirdiği Karasu’da sular durulmak bilmiyor. Yeni başkan İshak Sarı’nın belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 50’ye yakın çalışanı, çalışma alanlarından alakasız bir şekilde temizlik işlerine verdiği ve sokakları temizlettiği iddia ediliyor. Ofis çalışanlarının ortak Whatsapp grubuna atılmak üzere çöp toplarken fotoğraflarının çekilmek istendiği ve küçük düşürülmeye çalışıldığı iddiası da ilçeye bomba gibi düştü.

İNTİKAM İDDİASI
Yeni Başkan Sarı’nın mobbing uyguladığı iddia edilen çalışanların seçim sürecinde kendisine muhalif olanlardan oluştuğu ve onlardan bu yolla intikam aldığı iddia ediliyor. Çöpe verilenler arasında üniversite mezunu ve iş tanımında ‘büro işçisi’ yazan kişilerin olduğu bilgisine ulaşılırken ilgili sendikaların ve ilçedeki diğer siyasi grupların vicdanen bu olay hakkındaki tutumları merakla bekleniyor.

HAMİLEYE ACIMADI
Ofis işinden sahaya sürülen işçilerin arasında hamile bir kadının da olduğu ve buna rağmen sokakta çalıştırıldığı iddiası da ilçenin gündemine oturdu. Yeni başkan Sarı’nın, başkanlığının ilk günlerindeki bu tutumlarından kendi yanındaki bazı isimlerin dahi rahatsız olduğu iddia edilirken, Sarı’ya yakın bazı isimlerin vicdanen bu durumdan rahatsız olduğunu dost meclislerinde dile getirdiği iddia ediliyor.

Adapazarı Akşam Haberleri

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER