Karasu’da Park Bahçeler Birçok Alanda Çalışmalarına Devam Ediyor

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni park yapımından, ağaç budamaya, kavşak ve refüjlerden ağaçlandırma çalışmalarına kadar yoğun mesai ile çalışıyor.

Karasu’da Park Bahçeler Birçok Alanda Çalışmalarına Devam Ediyor

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler İlçe genelinde ihtiyaç duyulan çocuk oyun parkları yenileme çalışmaları ile spor alanlarının tamir ve montajına devam ediyor.
Öte yandan müdürlük bünyesinde kurulan ağaç budama ve çim biçme ekipleri de kış ayları öncesinde cadde ve bulvarlar ile kavşaklarda kapsamlı çalışmalarını sürdürüyorlar. Ekipler ayrıca, İlçe merkezinde bulunan ağaçların kontrolsüz büyümesini engellemek, çevre ve insan sağlığı için tehlike oluşturmaması için budama çalışmalarını sıklaştırdı.

“Yeşili Arttırıp, Maliyeti Düşüreceğiz”

Bir taraftan mevcut ağaçların bakım ve budama çalışmalarının yapıldığını, bir taraftan da yeni fidan ve dikim çalışmalarına başlandığını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Her alanda olduğu gibi yeşil alan ve fidan dikim çalışmalarında da Belediyemiz, bölgesinde fark yaratıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz sorumluluk alanlarımızda çok güzel çalışmaları hayata geçiriyor. Dikilen fidanların ve diğer yeşilliklerin tamamına yakınını üretmek için proje çalışmalarımız var. Yakın bir zamanda sonuçlanmasını beklediğimiz bu proje sayesinde hem Karasu’daki yeşilliği daha çok artıracağız, hem de maliyeti düşüreceğiz” dedi. 

 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER