Karasu’da Pazaryeri Girişine Dezenfektan Kabini Yerleştirildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüse karşı alınan tedbirler her geçen gün artarak devam ediyor. 

Karasu’da Pazaryeri Girişine Dezenfektan Kabini Yerleştirildi

Karasu Belediyesi tarafından yeni tip Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, pazar yeri girişine dezenfektan kabini yerleştirildi. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kabine alınan vatandaşlara, zabıta ekiplerince de maske dağıtılıp ateş ölçümleri yapıldı.
Uygulamanın Korona virüs ile mücadele edilen süre boyunca devam edeceğini belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “Burada amacımız halk sağlığını koruyabilmek, vatandaşlarımızın bu salgından zarar görmeden, günlük yaşamlarını da fazla bozmadan koruyabilmektir. Bu anlamda, gerek yoğun temizlik ve hijyen çalışmaları yaparak, gerekse vatandaşlarımızı bilgilendirip bilinçlendirerek onların sağlık ve sıhhatini korumaya özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı için virüs ile mücadelede her türlü üst düzey tedbir ve uygulamaları hayata geçiriyoruz. Ekiplerimiz hafta içi ve hafta sonu yoğun mesaileriyle titizlikle çalışıyorlar. Zorunlu olmadıkça tüm vatandaşlarımızdan evlerinden çıkmamaları yönünde uyarılarda ve tavsiyelerde bulunuyoruz” dedi.

“Kararlılıkla Bu Süreci Atlatacağız”
Başkan Sarı; “Korona virüs riskini en aza indirmek için her geçen gün yeni bir hizmeti hayata geçiriyoruz. Dezenfekte kabinimizi bugün ilçemiz merkezinde kurulan pazar yerimizin girişine yerleştirdik. Vatandaşlarımız sosyal mesafe kuralına uyarak kabinden geçtikten sonra Pazar alanına giriyorlar. Aynı zamanda pazara giren her vatandaşımıza maske dağıtıyor ve ateşlerini de ölçüyoruz. Bizlerde, pazar alanımızı ziyaret ederek hem esnafımızla görüştük hem de Korona virüs ile ilgili etkin çalışmalarımızı anlattık. Vatandaşlarımız da dikkatli olursa bu süreci kararlılıkla atlatacağımıza inanıyorum” ifadelerinde bulundu. 
Karasu Belediyesi Basın Şefliği
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER