Karasu’da Plaj Futbolu Başlıyor

2017 TFF Plaj Futbolu Ligi, Karasu etabı 12-13 Ağustos Cumartesi ve Pazar günleri Karasu Plaj mevkiinde sporseverlerle buluşturulacak.

Karasu’da Plaj Futbolu Başlıyor

Karasu Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan organizasyonda Karasu Belediyesi KARSAŞ, INPUS Sakarya, Yalı Sahil Spor ve Limandere Kültür Spor takımları mücadelede ter dökecekler. kocaali
Türkiye Futbol Federasyonu ve Karasu Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, 2017 Türkiye Plaj Futbolu Ligi'nde en fazla 4 takımın yer alacağı etaplar, Türkiye genelinde Temmuz ayında başlamış olup Ağustos ayı içerisinde de farklı merkezlerde organize edilecek.


“Ekiplere Başarılar”
Yapılan her türlü sporun ve sporcunun, sonuna kadar destekçisi olduğunu ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, sözlerinde şu ifadelere yer verdi; “Yapılan spor hangi branşta olursa olsun her zaman destekçisiyiz, yeter ki halkımız, profesyonel olmasa da boş vakitlerini spor yaparak geçirmek istesin. Plaj Futbolu; plaj ya da kumda oynanan ve futboldan türetilen bir takım oyunudur. 90’lı yıllardan sonra belirli kurallara bağlanarak resmileştirilen oyun, izleyicilerine heyecanlı ve aynı zamanda eğlenceli anlar da yaşatan bir spordur. Plaj Futbol turnuvası, her sene düzenlemeye gayret ettiğimiz bir turnuva. Turnuvanın Karasu etabı da en çok dikkat çeken etaplardan bir tanesi. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye birinciliği, yarıfinal ve çeyrek final gibi birçok başarıya imza atan takımlarımız var. Bu tür organizasyonların, ilçemizin turizm değerini ön plana çıkardığı da ortadadır. Karasu Belediyesi olarak turnuvaya katılan tüm ekiplere başarılar diliyor ve müsabakaların centilmence geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER