Karasu’da Sahil Temizlik Çalışmaları Rutin Olarak Sürdürülüyor

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sahillerde kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Karasu’da Sahil Temizlik Çalışmaları Rutin Olarak Sürdürülüyor

Yaz sezonuyla birlikte ilçe genelindeki çalışmalarını arttıran Karasu Belediyesi, bir yandan ulaşım yollarını revize ederken, diğer yandan da yoğun bir çalışma temposu içine girerek plajlarda kapsamlı temizlik çalışmaları başlattı.
Yapılan çalışmalar sonucunda, midye kabuğu, ağaç dalları, taş, cam kırığı, sigara izmariti ile pet şişe kapaklarının da arasında bulunduğu çok sayıda yabancı madde ve atık, plaj kumundan ayıklanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada, İlçe sahilinde sürdürülen temizlik çalışması belirlenen plan dâhilinde tüm sezon boyunca sürdürüleceği bildirildi.

Belediye Başkanı İshak Sarı, sahil temizliğine büyük zaman ve çok büyük emek harcamak gerektiğine dikkat çekerek; “Sabahın ilk saatlerinde sahil bölgemizde kum temizleme çalışmalarımızı titizlikle başlatıyoruz. Bu yılda geçen yıl olduğu gibi sahil temizleme aracıyla yapılan çalışmada sahildeki kum kaldırılarak, kumun içindeki yabancı maddeler ve atıklar temizleniyor. Yaptığımız çalışmalar kapsamında, Karasulu vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin daha rahat ve temiz bir ortamda tatillerini geçirmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir” diye konuştu.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER