Karasu’da Saniye Saniye Kurtarma Operasyonu

Sakarya Karasu İlçesi 32 evler plajında denize giren Beytullah Batman’ı son anda cankurtaran ekipleri kurtardı. Kurtarma anı sahilde çekim yapan TRT kamerasına yansıdı.

Karasu’da Saniye Saniye Kurtarma Operasyonu

Sakarya Karasu İlçesi Karadeniz sahilinde 64 günde boğulma tehlikesi geçiren 1138 kişi jet skili cankurtaranlar tarafından kurtarıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran ekiplerinin müdahale ettiği bir olayda boğulma tehlikesi geçiren kişinin jetski yardımıyla kurtarılarak, Karasu sahilinde çekim drone ile çekim yapan TRT ekibi saniye saniye görüntüledi. kocaali

Batı Karadeniz’in önemli tatil yerlerinden biri olan 53 bin nüfuslu ve yazın 600 bin nüfusa sahip ilçede,  Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen 46 kişilik cankurtaran ekibi, boğulma olaylarına anında müdahale ediyor. Denizde devamlı yüzenleri takip eden cankurtaranlar, 64 günde 1138 kişiyi boğulmak üzereyken kurtardı. Denizde devamlı yüzenleri takip eden cankurtaranlar, boğulma tehlikesi geçiren kişinin yardımına önce sahilde bekleyen cankurtaran ekipleri gidiyor. Arkasından jet skiler gidiyor. Kurtarılan vatandaş daha sonra jetskiye bindirilerek sahile çıkarıldı. Durumunun iyi olduğu ve bazı vatandaşlarda kontrol amaçlı olarak hastaneye sev ediliyor.

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER