Karasu’da, “Sıfır Atık” Temasıyla Türkiye Çevre Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası ve Dünya Çevre Günü münasebetiyle Karasu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan Türkiye Çevre Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Karasu’da, “Sıfır Atık” Temasıyla Türkiye Çevre Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 

İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın konuşması ile başlayan program, Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Ukulele korosu eşliğinde “Bir Veli Bir Öğrenci Söylesin” etkinliği, geri dönüşüm firmalarının tanıtım konuşmaları, KitapSakarya projesi kitap okuma etkinliği, sahilde çevre temizliği etkinliği, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tanıtım afişi dağıtımı ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı ile sona erdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yaptı. Başkan İshak Sarı; “Her yıl dünyada kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bulunduğu hafta 2022 yılından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Çevre Haftası olarak ilan edilmiştir. Bugün, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında Belediyemiz ve diğer kamu kurumlarımızla birlikte; doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin toplumumuza yayılması amacıyla “Tek Bir Dünya” sloganı ve “Sıfır Atık” temasıyla düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize hoş geldiniz. Unutmayalım ki dünyayı sorunsuz bir şekilde geleceğe taşımak hepimizin sorumluluğudur. Dünya bizim ortak evimiz ve sıfır atık geleceğimiz diyerek Türkiye Çevre

Haftanızı yürekten kutluyor, bu anlamlı günün çevre sorunlarına dair müşterek farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan İshak Sarı’nın ardından Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. 
Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı; “Hayat boyu öğrenme ve dünya çevre haftası etkinlikleri Karasu için çok büyük önem arz ediyor. Gençlerin gösterdiği farkındalık ve sahip çıkma duygusu çok önemli. Siz gençler bu bilinçle hareket ederek, olduğumuz ortamı güzel bir yere çevirebilirsiniz. Her defasında bu sözümü dile getiriyorum, Allah taksimat yaparken bu kente bonkör davranmış. Deniz, göl, nehir, orman, doğa her şey var bu şehirde. Böyle bir güzel şehrin, böyle bir güzel ülkenin ve böyle bir güzel dünyanın gelecek nesillere aktarılması bizim sahip olacağımız çevre duyarlılığı ile mümkündür” dedi. 

 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER