Karasu’da, Yağış Sonrası İlaçlama Çalışmalarına Hız Verildi

Karasu Belediyesi tarafından, sel sonrası salgın hastalıkların önüne geçmek ve sel nedeniyle eski ilaçlamaların etkisini kaybetmesi nedeniyle

Karasu’da, Yağış Sonrası İlaçlama Çalışmalarına Hız Verildi

Karasu Belediyesi tarafından, sel sonrası salgın hastalıkların önüne geçmek ve sel nedeniyle eski ilaçlamaların etkisini kaybetmesi nedeniyle başlatılan larva ilaçlaması, dumanlama ve sıvı ilaçlama çalışmalarına hız verildi.

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan sinek, sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere karşı başlatılan ilaçlama çalışmalarına, ilçede yaşanan yoğun yağışlar sonrası hız verildi.

Destek Hizmetler Müdürlüğü, yaz aylarında artış gösteren ve halk sağlığını önemli ölçüde etkileyen sinek, sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere karşı ayrıca larvalara yönelik ilaçlama çalışmalarını arttırarak sürdürüyor. Çalışma kapsamında ekipler belirlenen tüm noktalarda etkin ilaçlama çalışması uyguluyor.

İlaçlama çalışmalarının artarak devam ettiğini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Nisan ayı sonları itibariyle başlattığımız sinek, sivrisinek, karasinek, haşere ve larvalara yönelik ilaçlama çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu yaşadığımız yoğun yağışlar sebebiyle

ilaçlama çalışmalarımızı arttırdık. Yaşanan sel sonrası salgın hastalıkların önüne geçmek, sinek, böcek ve haşeratların üremesini engellemek amacıyla yoğun olarak dumanlama ile sıvı ilaçlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER