Karasu’da, Zeytin Dalı Harekâtı İçin Unutulmaz Bir Yaklaşım

Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hale Okuducu Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Karasu’da, Zeytin Dalı Harekâtı İçin Unutulmaz Bir Yaklaşım

21 Mart Orman haftası dolayısı ile düzenlenen programda Başkan İspiroğlu’na Orman İşletme Müdürlüğünün genel yapısı hakkında bilgi veren Yeni, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen Başkan İspiroğlu’na zeytin fidanı hediye etti. Yeni; “21 Mart Dünya Ormancılık günü olmasıyla birlikte aynı zamanda baharın da bayramıdır. Birlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan Nevruz Bayramını da ayrıca kutluyorum. Bizler, çalışma arkadaşlarımızla birlikte Karasu Orman İşletme Müdürlüğünü Türkiye’de sayılı yerlere ulaştırdık. Saygı ve anlayışı ön planda tutarak 2017 yılında yaptığımız disiplinli çalışmalarımızı 2018 yılına da yansıtacağımız kanaatindeyim. Bu yıl yaptığımız etkinliğimizin daha anlamlı olması için Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen Belediyemize bir zeytin fidanı hediye ettik. 21 Mart Dünya Ormancılık gününü kutlar, saygılar sunarım” dedi.

“Ağaç, Geçmişi Geleceğe Bağlar”
Günün anlam ve öneminin böylesi bir hediye ile daha da unutulmaz olduğunu belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Hep birlikte kardeşçe yaşamaya ihtiyacımızın çok olduğu şu dönemde, güzel bir hafta içerisindeyiz, hem Ormancılık Haftası, hem Nevruz Bayramı hem de Regaip Kandilini kutladığımız hafta içerisindeyiz. Ormanlarımız bizler için çok önemlidir. Ağaç, geçmişi geleceğe bağlar. Bizler, bu düşünceleri ön planda tutarak, yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarımızı her yıl arttırarak devam ettiriyoruz. Orman haftası bizim için önem arz eden bir hafta. Her sene Orman Haftası dolayısı ile çeşitli ağaç türlerinden fidan dikimi yapıyorduk, bu sene Sayın Müdürümüz Sungur Mehmet Yeni, farklı bir etkinlik düzenleyerek bizlere Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtını temsilen bir zeytin fidanı hediye etti. Bizler de zeytin dalı harekâtında Şehit düşen kahramanlarımız adına bu fidanı dikeceğiz. Ziyaretlerinden dolayı Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni’ye ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hale Okuducu’ya teşekkürlerimiz sunarım” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

SIRADAKİ HABER