Karasu’lu Çocuklar Tiyatroya Doydu

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ücretsiz çocuk festivali düzenlendi.

Karasu’lu Çocuklar Tiyatroya Doydu

Karasu Şehit İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonunda, İstanbul Tuzla Sanat Sahnesi oyuncuları “Gıt Gıt Gıdak Yumurtam Sıcak” atlı oyunu sergilediler.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkılarıyla Tuzla Sanat Sahnesi tarafından sahnelenen “Gıt Gıt Gıdak Yumurtam Sıcak” atlı oyunu Karasu’lu çocuklarla buluştu. Karasu Şehit İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonunda sergilenen oyunda çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Oyunda müzikal, eğitsel yönü olan ve ailenin kutsallığı ile ailenin önemini de ana tema olarak vurgulamaya çalışan oyun büyük beğeni topladı.
Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı, Karasu Şehit İbrahim Abanoz Lisesi konferans salonunda sahnelenen ve yoğun ilgiden dolayı 2 seans olarak düzenlenen oyun, çocuklarımızı oldukça neşelendirdi. Tatlı, çocukların mutluluğu karşısında. Çocuklarımız bizim yarınlarımız, onlar için ne yapsak azdır. Çocuklarla birlikte tiyatroyu seyreden Tatlı, bu güzel gösteri için oyunculara teşekkür ediyorum dedi.

Karasulu Çocuklar Doyasıya Eğlendi
2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılının tamamlanmasıyla öğrencilere keyifli bir tatili yaşatmayı hedefleyen Karasu Belediyesi, “Çocuk Tiyatroları Festivali” ile çocukları tiyatroyla buluşturdu.
Tuzla Sanat Sahnesi’nin sergilediği, sürpriz hediyeler, yarışmalar ve çeşitli animasyonların sahne aldığı oyunda Karasulu çocuklar doyasıya eğlendi.
Programa ilçede bulunan anaokulları başta olmak üzere birçok çocuk katıldı. Eğlenceyi doyasıya yaşayan çocuklar program sonunda Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na mutluluklarını belirterek teşekkürlerini sundular.

Hizmet Önceliği Çocuklarımızın
Hizmet önceliğimiz gençler ve çocuklar diyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Çocuklarımızdan örnek bir gençlik, gençlerimizden ise sağlam bir gelecek bekliyoruz. Hizmetlerimizi her zaman gelecek odaklı planlıyoruz. Karasu’yu ‘Cennet İlçe’ konumuna getirmek, evlatlarımıza verilen değerlerle mümkün olacaktır. Şunu unutmamalıyız ki; Bir fidan büyür ve koca bir çınar olur. Sergiledikleri oyunla Karasulu çocuklarımıza eğlenceli anlar yaşatan Tuzla Sanat Sahnesi ekibini tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER