Karasulu işadamı otelini sağlık çalışanlarına tahsis etti

Korona-Covit 19 virüsü salgını dolayısıyla Karasu’daki sağlık çalışanlarına bir destek de İşadamı Hüseyin Yavuzyiğit’ten geldi.

Karasulu işadamı otelini sağlık çalışanlarına tahsis etti

Dezenfekte Edildi
Aynı zamanda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olan Karasulu genç işadamlarından Hüseyin Yavuzyiğit, Karasu sahilinde bulunan Vizyon Resort isimli otelini ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına tahsis ettiğini açıkladı. İlçedeki sağlık yöneticileri ile görüşen ve kararını bildiren Yavuzyiğit, kış aylarında kapalı olan oteli açarak yeni personel aldığını ve hemen tüm binayı dezenfekte ettirdiğini söyledi.

‘Ücret söz konusu değil’ 
25 Mart gününden itibaren bazı sağlıkçıların otele yerleştiğini ve sayının giderek artacağını hatırlatan İşadamı Yavuzyiğit, “Sağlık çalışanları korona salgınına karşı amansız bir mücadele veriyor. Kendilerine minnet borçluyuz. Mesai saatleri dışında otelimizi kendi evleri gibi kullanabilirler. Herhangi bir ücret söz konusu değildir ve tüm kapasitesiyle sağlıkçılara aittir. İnsanlık büyük bir tehditle karşı karşıya. Herkes gücü oranında taşın altına elini koymalı” dedi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER