Karasulu Öğrencilerden Barınağa Ziyaret

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Karasu Yalı İlkokulu Öğretmen ve öğrencilerinden bir grup, Karasu Belediyesi Geçici Hayvan barınağına gelerek köpeklerin yaşamlarını yerinde görüp, hayvan sevgisinin en yoğun olduğu yeri bizzat incelediler.

Karasulu Öğrencilerden Barınağa Ziyaret

Öğrenciler; barınağı ziyaret ederek barınak sakinleriyle tanıştılar ve buradaki köpekleri elleriyle besleyerek, hayvan dostlarıyla keyifli bir gün geçirdiler. kocaali

Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı hakkında öğrencilere bilgi veren Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Metin Yıldırım; “Geçici Hayvan Barınağımızda her geçen gün yenilikler yaparak bu alanı standartların üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Sokaklarımızda bulunan sahipsiz yavru hayvanların bakımını yapıyor, sahiplendiriyor ve tedavi edilmesi gerekenleri tedavi ettiriyoruz. Ayrıca ameliyat ve kısırlaştırma işlemleri yapıyor, küpeliyor ve çip takıyoruz. Bir anlaşmalı Veteriner Hekim, yedi çalışan personelimiz titizlikle görevlerini sürdürüyorlar. Hizmetlerimiz sadece barınağımıza gelen hayvanlarla kısıtlı değil, doğada bulunan hayvanların yaşam alanlarını tespit ediyor, bu alanlara mevsim durumuna göre su ve yem bırakıyoruz. Tam bir doğa ve canlı dostu olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu, barınağımız ile özel olarak ilgileniyor. Haftada birkaç kez burayı ziyaret ederek bizlere destekte bulunuyor” dedi.


Karasu Yalı İlkokulu Öğretmenleri, Okullarının gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli çalışmaların yapıldığını belirterek; “Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında okulumuz idaresinin önderliğinde birçok projeye imza atıyoruz. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısı ile okulumuz öğrencileriyle Karasu Belediyesi Geçici Hayvan barınağına bir ziyaret düzenledik. Amacımız sokak hayvanlarının ne tür ortamlarda bakılıp gözetim altında tutulduğunu ve tekrar normal yaşantılarına salınana kadar ne gibi kontrollerden geçtiğini öğrencilerimize aktarmaktı. Karasu Belediyesi de bu bağlamda çok başarılı bir hayvan barınağı kurmuş. Ulaştığımız bilgilere göre geçtiğimiz yıl Marmara bölgesinin en iyi İlçe Hayvan Barınağı ödülünü almışlar. Karasu Belediyesi Hayvan Barınağında her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Mükemmelliğiyle bu ödülü gerçekten hak ederek aldıkları hiç tartışılmaz. Hayvanlar açısından böyle sağlıklı bir yapılaşmayı ilçemize kazandıran Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ziyareti gerçekleştiren öğrencilere Karasu Belediyesi Anlaşmalı Veteriner Hekimi Hamza Ayar sokak hayvanlarının zararsız olduğunu ve dönem içerisinde yapılan çalışmaları aktardı. Ayar; “Geçici hayvan barınağımızda sağlıklı bir ortam oluşması için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Tedavi gören dişi köpek bölmesi, tedavi gören erkek köpek bölmesi, yavru köpek bölmesi ve postoperatif bakım bölmeleri oluşturduk. Ayrıca barınağımız 24 saat kamera sistemi ile izlenerek, hayvanların hareketleri her an gözlemleniyor. Çalışmalarımız sonucunda da geçtiğimiz yıl Marmara Bölgesinin en iyi İlçe Hayvan Barınağı ödülünün sahibi olduk. Rehabilitasyon Merkezimiz üzerindeki çalışmalarımızı HAYKONFED saha koordinatörü Derya Yücesan ile birlikte araştırarak planlı bir şekilde imkânlarımız dâhilinde devam ettiriyoruz. Karasu Belediyesi Geçici Hayvan barınağını ziyarete giden öğrencilerimize ve hayvan sevgisini öğrencilerine aşılamaya çalışan öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım” İfadelerine yer verdiler.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER