Karasu’ya İngiliz Gelin

Önce Müslüman oldu, sonra evlendi ”Nazmiye” adını alan Christina Elizabet, İngiltere de Birlikte yaşadığı Ali Aydın’la nikah kıydı.

Karasu’ya İngiliz Gelin

Geçtiğimiz günlerde Müslüman olarak  “Nazmiye” ismini alan İngiltere’li Christina  Elizabet din değiştirerek İslam’ seçti.
Tatil için Sakarya Karasu İlçesine gelen, Christina Elizabet ( Nazmiye Aydın) ve Ali Aydın (68)  aile dostları Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu başkanı   İş adamı Harun Yeşil’den yazlık bir ev aldılar.  İş adamı Harun Yeşil, Christina  Elizabet’ önce Müslüman olması için gönül rızasıyla ikna etti. 


Kelimei şaadet getiren 68 yaşındaki İngiliz gelin Christina  Elizabet İsmamı seçtikten sonra Nazmiye ismini aldı. Resmi nikâhları için Karasu Belediyesi’ne giden çift, evlenme memuru tarafındın nikahları kıyıldı.

İngiliz gelin Nazmiye Aydın, Türkleri çok seviyorum uzun yıllardan beri İngiltere de Ali ile beraberiz, hem güzel bir dine geçiş yaptım,hemde deliler gibi aşık olduğum hayatımın insanıyla evlendim. Mutluluğumu tarif edemiyorum. Ali’yi ve Türkleri çok seviyorum dedi. Damat Ali Aydın ise Nazmiye ile bir ömür boyunca çok mutlu olacağım. Bende kendisi gibi onunla bir ömür geçirmeyi çok hayal ediyorum. Bu nikâh ile ilk adımı attık. Bizleri yalnız bırakmayan iş adamı Harun Yeşil’e teşekkür ediyorum dedi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER