KARGEM Yaz Sezonu Satış Noktaları

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2011 yılından bu yana devam eden KARGEM (Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) El Sanatları kursları

KARGEM Yaz Sezonu Satış Noktaları

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2011 yılından bu yana devam eden KARGEM (Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) El Sanatları kursları, kurs sezonunu tamamlayarak yaz sezonunda ürünlerin satışlarının yapılacağı satış stantlarını Karasu halkı ve ilçe dışından gelen vatandaşların alışveriş yapabilmeleri için hazırlayarak hizmete sundu. kocaali

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı; “KARGEM kurslarında bu yıl mis sabun, giyim, ev mefruşat, takı tasarım, deri tasarım, el ve makine nakışları olarak yapılan kurslar yaz sezonuyla birlikte tatile girmiş olup, yaz sezonundan sonra bayanlarımızın katılımıyla tekrar devam edecektir. Kurslarımızda yine her yıl olduğu gibi bu yılda malzemeler Belediyemiz tarafından alınarak, konusunda uzman öğretmenlerimiz eşliğinde eğitimler verildi. Bayanlarımız hangi kursa gelmek istiyorlarsa o kursa katılarak çeşitli el emeği ürünlerin yapımını öğreniyorlar, özenle hazırladıkları el emeği göz nuru eserlerini stantlarımızda satışa sunma imkânı buluyorlar. Statlarımızda bulunan Belediye çalışanlarımız tarafından satışı yapılan ürünlerin gelirlerinin tamamı ürün sahibine ödenerek maddi kazanç elde etmeleri sağlanmaktadır” dedi.

Tatlı; “Satış stantlarımız, kış döneminde açık olan merkezdeki Kent park içindeki satış noktası, Karasu plajında mini çarşı içindeki standımız yine akşamları hizmete açılmıştır ve yine geçen yıl hizmete açtığımız Acarlar Longozunda bulunan satış noktamız hafta içi ve hafta sonu olarak gündüzleri alışveriş için halkımızın hizmetindedir” dedi.

“Kurslar Artarak Devam Edecek”
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, KARGEM kurslarını yıl içinde sık sık ziyaret ederek, bayanların kurslara katılımından memnunluk duyduğunu ifade etti. İspiroğlu; “Kültür Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan KARGEM Kurslarımız her geçen gün büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Kurslarımıza gelen bayanların yaptıkları ürünlerden gelir elde etmeleri ve kurs ortamında güzel vakit geçirerek motive olmaları sosyal Belediyecilik anlamında güzel bir olgu. Gelecek sezonda da bayanlarımızın katılımıyla kursların sayısını artırarak devam edileceğini de şimdiden belirtmek isterim” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER