Kargenc Kulübü Proje Devam Ediyor

Mayıs ayında İtalya’da gerçekleştirilen ve başarılı bir şekilde sonuçlanan projeden sonra Kargenç Kulübü ‘The GAMe’ adlı projeye odaklanarak bu projeyi de başarılı bir şekilde hayata geçirdi.

Kargenc Kulübü Proje Devam Ediyor

KARGENÇ Kulübünden yapılan açıklama sonrası Hırvatistan’da gerçekleşen proje aktivitesi sonrasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gidileceği belirtildi. 

GELENEKSEL OYUNLAR BULUŞUYOR  (The GAMe)
Hazırladıkları birbirinden güzel projelerle ülkemizin tanıtımını birçok ülkede yapan KARGENÇ Kulüp, projelerinde bir yenisini daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor.

Hayata geçirdikleri (The GAMe) adlı proje hakkında bilgi veren KARGENC KULÜBÜ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “Bir yandan yeni projeler üretirken diğer taraftan da onaylanan projelerimizi hayata geçiriyoruz. Hırvatistan’ın Rijeka şehrinde güzel bir projeyi daha hayata geçirdiğimiz düşüncesindeyim. Proje, her ülkenin kendi yöresel oyununu tanıtması üzerineydi. Ortak ülkelere ait üçer geleneksel oyunun teorik tanıtımları yapıldıktan sonra ilk gün tamamlandı. Rijeka’nın en ünlü caddesinde spor festivali vardı. Bizde projemizle bu festivalde yer aldık. Oyunlarımızı hem birbirimize hem de yerel halka öğrettik. Festival projemizin yaygınlaştırma çalışmaları için çok yararlıydı. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim bir konuda projemize katılan Hırvat çocuklar en çok bizim oyunları beğendiklerini söylediler. Güzel ve yorucu bir faaliyetten sonra projemizi tamamladık. Önümüzdeki aylarda farklı ve faydalı projelerimizi özellikle öğrenciler olmak üzere tüm üyelerimizle tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 13:45
SIRADAKİ HABER