KARGENÇ Kulüpten Anlamlı Bir Proje Daha “NEHİRLER HAYATA AKIYOR”

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında KARGENC KULÜBÜ ve SAKARYA MEM tarafından yürütülen ‘Nehirler Hayata Akıyor’ adlı proje tamamlandı. 

KARGENÇ Kulüpten Anlamlı Bir Proje Daha “NEHİRLER HAYATA AKIYOR”

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında KARGENC KULÜBÜ ve SAKARYA MEM tarafından yürütülen ‘Nehirler Hayata Akıyor’ adlı proje tamamlandı.kocaali

Gerçekleştirilen proje hakkında açıklama yapan KARGENÇ Kulüp Başkanı Ersel Aydın; “28 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında Sakarya ilinde gerçekleştirilen projemize Almanya, İspanya, Bosna- Hersek, Litvanya ve Çek Cumhuriyeti’nden toplam 30 genç katıldı. Projemizde nehirlerin ve su kaynaklarının temizliği ile ilgili çalışmalar yaptık. Bu kapsamda ortak ülkelerdeki su kaynaklarının durumunu öğrendik. İlimizde ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ su arıtma ve HES tesislerini gezerek bilgi aldık. Sapanca Gölü kenarı çevre temizliği, Adatepe Ortaokulu ve köy ziyaretleri yaptık. Ayrıca, Yuvalıdere Ortaokulu’nda Geri Dönüşümden Sanata etkinliği yaparak aktivitelerimizi tamamladık. Proje son gününde değerlendirme ve Sakarya MEM Şube Müdürü Sayın Mehmet Salih Güvendi’nin katılımıyla sertifika töreni yaparak projemizi tamamladık” dedi.


 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER