Kaymakam Mercan ve Başkan İspiroğlu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu’da görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerle kahvaltı programında bir araya geldiler.

Kaymakam Mercan ve Başkan İspiroğlu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Öğretmenlerimiz, her alanda yenileşmeyi savunan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların kalplerine sevgi, saygı ve hoşgörü tohumları ekerek milli birlik ve beraberlik olgumuzu güçlendiren, yarınlarımızı oluşturan dönüşüm mimarlarıdır. Öğrenme ve öğretme sürecinde en önemli görevi yerine getiren öğretmenlerimiz dünyanın en kutsal mesleğini icra etmektedirler. Bu yönüyle, öğretmenlik fedakârlık isteyen saygın mesleklerin başında gelmektedir. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş şehit öğretmenlerimize Allahtan rahmet, yıllarca hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık  ve huzur dolu bir hayat, mesleğine yeni başlamış öğretmenlere başarılar diliyorum” dedi. kocaali 
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ise; “Değerli Öğretmenlerimiz, Öğretmenler gününüzü kalpten, candan bütün samimiyetimle kutluyorum. Öğretmenlerimize ne söylesek, nasıl övgüde bulunsak hak ettikleri şeyleri söyleyeceğimizi sanmam. Bulunduğumuz alanlarda hangi çalışmanın içerisine girersek girelim her zaman Öğretmen arkadaşlarımız çalışmalarımız içerisinde oldu. Sizler gerçekten geleceğimizin mimarlarısınız. Memleketimizin en tepesinden en aşağıya kadar her şey sizin elinizden çıkıyor. Bu kadar büyük bir güç, bu kadar büyük bir sorumluluk hiçbir kamu görevlisinde yoktur. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar, devletimizin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde, Atatürk ilkelerinin ülkemizde yerleştirilmesinde en temel güç öğretmenlerimizdedir. Ben Karasu Kaymakamı olarak ilçem halkı adına, öğrencilerimiz, velilerimiz ve şahsım adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Hayatımda unutulmaz anıları olan değerli Öğretmenim İsmet Oktar Özcan bilgi deryası çok donanımlı bir öğretmendi. Dersimize her girdiğinde önünü ilikler, bizleri selamlar, sonra yerine geçerdi. “Sizlere sonsuz saygı duyuyorum, sizler memleketin geleceğisiniz” sözcüklerini sıkça kullanıp bizlere övgü dolu sözler söylerdi. Bu davranışı unutmak mümkün değil. Onun için bende Kaymakamınız olarak sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum ve hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi
 
 

Kocaali Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER