Korkacak Bir Şey Yok! Karasu’da Deniz Suyu Temiz

Karasu sahillerinde 6 farklı noktadan alınan deniz suyu numuneleri incelendi. İncelemeler sonucunda deniz suyunun iyi durumda olduğu tespit edildi.

Korkacak Bir Şey Yok! Karasu’da Deniz Suyu Temiz

Deniz sezonuna girilmesi ve artan hava sıcaklıklarıyla beraber Karasu sahilleri hareketlenmeye başladı. Sakarya genelinde, 18 Mayıs 2022 tarihinde yüzme alanlarından alınan numunelerin analiz sonuçları Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünce açıklandı. 
Özsu Plajı, Küçükboğaz Plajı, Alandere Plajı, 32 Evler Plajı, Merkez Plajı ve Eski Belediye Plajından alınan numunelerin biyolojik analizleri ardından çıkan sonuçta bu alanlarda korkulacak bir durumun olmadığı ve deniz suyunun iyi durumda olduğu tespit edildi.
Karasu Belediye Başkanlığınca yapılan açıklamada; “Denizlerimizle ilgili basında çıkan bazı olumsuz haberlere istinaden yapılan araştırmalarda, geçtiğimiz yıl Eylül ve Ekim aylarında alınan numunelerin sonucuna göre haberlerin yapıldığı kanısına vardık. 18 Mayıs 2022 tarihli Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünden alınan biyolojik analiz sonuçlara göre korkacak ve abartacak hiçbir durumun olmadığını gördük. Deniz suyu gayet iyi durumda. Tatilcilerimiz gönül rahatlığıyla Cennet İlçemiz Karasu’ya gelebilir, güzel bir şekilde tatillerini burada değerlendirebilir, denizimizin ve özellikle şifalı altın kumumuzun tadını çıkarabilirler.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER