Sakarya’da Heyelan Tehlikesi 20 Ev Riskli Olduğu İçin Mühürlendi

Sakarya Karasu İlçesi Konacık Mahallesinde bir süredir devam eden yağışın toprağın yumuşatması sonucu mahalle heyelan tehdidi altında bulunuyor.

Sakarya’da Heyelan Tehlikesi 20 Ev Riskli Olduğu İçin Mühürlendi

Sakarya Karasu İlçesi Konacık Mahallesinde bir süredir devam eden yağışın toprağın yumuşatması sonucu mahalle heyelan tehdidi altında bulunuyor. Heyelanın ardından AFAT ekiplerince olay yerinde yapılan incelmelerden sonra tepenin yamacında bulunan risk altındaki 20 ev güvenlik gerekçesiyle mühürlendi. Mühürlenen evlerini terk etmeyen vatandaşlar evlerde tehlikeli bir şekilde kalmaya devam ediyor.

Konacık Mahalle Muhtarı Mustafa Arslan, bu olay olduğu zaman biz gereken yerlere bildirdik ve AFAT ekipleri ile Karasu Belediyesi  ekipleri geldi ve heyelan olan yerde incelemelerde bulundular. Karasu belediyesi bir takım çalışmalar yaptı ama tabiki bu boyut belediyeyi de aşıyor. İncelemenin ardından riskli buldukları 20 evi mühürledi. Vatandaşlarımız genede evlerini terk etmedi ve evlerinde tedirgin bir şekilde oturuyorlar. Yıkım olan yerler ve göçük olan yerlerimizde var. Yetkililerin bir an evvel gelip buradaki olayı sonuçlandırmasını istiyoruz. Vatandaşlarımız çok mağdur durumda.
Rüştü Bulut, zaman zaman bölgemizde toprak kaymasını görüyoruz. Burada vatandaşlarımızın da elerinde oturmaktan çekindiğini, kor içinde yaşıyorlar ve gidecekleri de bir yerleri yoktur. Devlet yetkililerinden vatandaşlarımızın bir an evvel mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesini istiyoruz. 
İbrahim Karadeniz, evlerimizde şu anda korku içinde yaşıyoruz. Evlerimizi de terk edemiyoruz çünkü başka gidecek yerimiz yok. Mallarımız var hayvanlarımız var nereye gideceğiz. Bizleri buradan çıkarsalar da gidecek bir yerimiz yurdumuz yok. Burasını terk etmek istemiyoruz bir an evvel buraya bir çözüm bulsunlar.
Mehmet Karakaş

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER