Sakarya’da Nüfus Artış Oranı En Çok Görülen İlçe Karasu Oldu

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 2020 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Sakarya’da Binde 31,3 ile nüfusu en çok artan ilçenin Karasu olduğunu söyledi.

Sakarya’da Nüfus Artış Oranı En Çok Görülen İlçe Karasu Oldu

Sakarya’da Nüfus Artış Oranı En Çok Görülen İlçe Karasu Oldu”
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Karasu nüfusu Binde 31,3’lük bir artışla 66 bin 852 kişi oldu.
TÜİK tarafından 2020 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları açıklandı. Karasu’nun nüfusu 2019 yılında 64 bin 790 iken, 2020 yılında Binde 31,3’lük nüfus artış hızı ile 66 bin 852 oldu.

“Karasu Cazibe Merkezi Olmaya Devam Edecek”
Belediye Başkanı İshak Sarı, ilçe nüfusunda önemli bir artış olduğuna dikkati çekerek; “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Sakarya’da nüfus artış hızı en yüksek ilçe olduk. Binde 31,3 oranında artan nüfus ile Sakarya’da en hızlı büyüyen ilçe olduk. Yaptığımız disiplinli çalışma ve planlamalarla modern ve yaşam standartları yüksek bir kent oluşturmaya gayret ediyoruz. Bir taraftan Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri olma yolunda ilerlerken diğer taraftan da dünyaya açılan kapımız olan Karasu Limanı ile dikkat çeken ilçelerin başında geliyoruz. Karasu şu an altyapısı, yeşil alanları ve doğal güzellikleriyle Sakarya’nın en gözde ilçelerinden biridir. Allah’ın izniyle İlçemizi, Ülkemiz çapında da önemli konumlara taşıyacağız. Karasu cazibe merkezi olmaya devam edecek” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER