Sakaryalı Şehit Babasından Anlamlı Resimli Anıt

Sakaryalı şehitlerin isimlerini yaşatmak için Sakaryalı Şehit Babası şehit olan 148 Asker için, şehidin resminin ve künyesinin yazılı olduğu bir resimli anıt yaptırdı.

Sakaryalı Şehit Babasından Anlamlı Resimli Anıt

Sakarya Karasu İlçesi Resuller köyü Muhtarı ve 2003 yılında şehit olan oğlunun da resminin bulunduğu, Şehitlerin anısını hafızalarda, şehit ailelerine duyulan minnettarlığı hissettirmek adına 148 Sakaryalı Şehit Askerlerin resimleri ve künyelerinin bulunduğu resimli anıt yaptırdı. Resuller Köyü Muhtarı ve Şehit Babası olan Yusuf Sağır, Tunceli Mazgirt ilçesinde 2003 yılında şehit olan Serkan Sağır’ın odasını da kullandığı kişisel eşyalarını bir müze haline getirerek ziyaretçilere açtı. 

Sakarya Karasu İlçesi Resuller Köyü girişine yaptırdığı 148 Sakaryalı Şehit Askerin, bulundu resimli anıtı yaptıran şehit babası Yusuf Sağır, Resuller köyünde bir şehidimiz var, bu şehidimizi ve Sakarya’daki tüm şehitlerimizi canlı hafızalarımızda tutabilmek için, köyümüzün girişini düzenleyerek resimli anıt ve çeşme yaptırdık. Vatandaşların buraya gelip dinlenebilmeleri için ve şehitlerimize bir Fatiha okumaları için burayı düzenledik. Burada Sakarya genelinde 148 tane asker şehidimizin künyesi ve resimleriyle birlikte ölümsüzleştirdik. Bende şehit babası olduğumdan dolayı şehit oğlumun odasını da 2003 yılından beri kullandığı özel eşyalarını sergileyerek müze olarakta kullanıyoruz. Müze yaptığımız odamızı da ziyarete gelip gidenler oluyor. Şehidini unutmayan Türk halkından Allah razı olsun. Bizlere bu konuda yardımlarını esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu ve karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’na da teşekkür ediyorum.
Ziyarete gelen Sebahattin sağır, Sakarya’da Askeri Personel olarak, en üst rütbeliden en alt rütbeye kadar 148 şehit askerimizin resimleriyle birlikte isimlerinin yazdığı ve 15 temmuz gecesi temelini attığımız bu anıtımıza katkısı olan Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda muhtarımızın şehit olan oğlunun şahsi özel eşyalarının da sergilendiği ve müze haline getirdiği odayı ziyarete gelip gidenlerden de Allah razı olsun. Şehitlerimiz var olduğu sürece bizlerde onların arkasında dua edici olduğumuz için mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun.

Vatandaş Emrah Keskin, Burada böyle bir anıtın yapılması gerçekten çok güzel bir şey, yeni nesiller ve öğrencilerimiz bunlara bakarak ibret alacaklar ve bunları görecekler. Çocuklarda bilecekler neyin ne olduğu. Muhtarımızda şehit abası olduğu izcin ve böyle güzel bir anıtı kandırdığı için kendisine de teşekkür ediyorum.


Ziyarete gelen öğrenci Serhat Oruç, Şehit babası olan muhtarımıza bizlere böyle güzel bir anıt kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Şehitlik eskiden beri devam ediyor bizler yaşayabiliyorsak bu şehitlerimizin yüzünden yaşıyoruz. Çünkü bizlerin burada olmamızın tek sebebi onlardır. Eğer bu şehitlerimiz olmasaydı şimdi bizler bu vatanda bile olmayacaktık. Eğer şehitlerimiz olmasaydı bu ağaçlar bile olamayacaktı onların yaprağını bile göremeyecektik. Ben tüm şehitlerimize teşekkür ediyorum onlar bizler için canlarını feda ettiler. Ve canlarını feda ederken de onca insanın kanı aktı. Bu toprağın altında yatanlarada teşekkür ediyoruz.

Öğrenci Aleyna Çalışkan, Muhtarımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle unutulmayacak ve şehitlerimizi unutturmayacak bir anıt yaptırmış ve şehit babası olan muhtarımıza teşekkür ediyorum. Eğerler burada bunları okuyabiliyorsak bunları şehitlerimize borçluyuz. Ruhları şad olsun.

Köy girişeni yapılan şehitlerin resimleri ve künyelerininde bulundu anıtı her gün vatandaşlar ve öğrencilerin ziyaretçi akınına uğruyor.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER