Sakarya’nın En İyileri Karasu’da

Türkiye Bilardo Federasyonu Sakarya İl Elemeleri 02 Eylül’de Karasu’da başlayıp 9 Eylül Pazar günü yapılan final müsabakasıyla sona erdi.

Sakarya’nın En İyileri Karasu’da

Türkiye Bilardo Federasyonu Sakarya İl Elemeleri 02 Eylül’de Karasu’da başlayıp 9 Eylül Pazar günü yapılan final müsabakasıyla sona erdi.kocaali
Turnuva hakkında bilgi veren Sakarya İl Temsilcisi Mehmet Boyacı; “02 Eylül 2018 tarihinde Karasu ilçemizde başlattığımız TBF Sakarya İl Kontenjan turnuvamızı sıkıntısız bir şekilde Pazar günü itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Turnuvamızda 82 kayıtlı 70 asıl sporcu yer aldı ve 8 gün boyunca heyecanlı anların yaşandığı organizasyonda toplamda 114 adet maç oynandı. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ederken, bizlerden desteklerini esirgemeyip her fırsatta yanımızda olan Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Yarı final ve final maçlarını özellikle takip eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu turnuva sonrası yapmış olduğu açıklamada; “İlçemizde ilki düzenlenen 3 Bant Bilardo Şampiyonası Sakarya İl Elemelerinin yarı final ve final maçlarını izledik. Heyecanlı ve güzel anlara şahitlik ettik. Centilmenliğin ön planda olduğu, matematik, denge, strateji ve psikoloji gibi önemli başlıkları içerisinde arındıran bu sporun ilçemizde yayılması için önemli altyapılar hazırladık ve bu yöndeki çalışmalarımız devam edecektir. Turnuvanın yapıldığı Elit Kafe işletmecisi Sedat Ertürk’e ve Final müsabakalarının yapıldığı AR-Mİ Spor Kompleksi işletmecisi Erdoğan Demirtekin’e özellikle teşekkürlerimi sunarken 1. olan Erkan Yıldırım, 2. olan Zülküf Babacan ve üçüncülüğü paylaşan Muammer Rahmet ile Hakan İpek'i tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.
1. Olan Erkan Yıldırım ödülünü Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun elinden aldı
2. Olan Zülküf Babacan ödülünü İlçe Gençlik Hiz.ve Spor Müdürü Kemal Ataç’tan aldı
3. Olan Muammer Rahmet ödülünü Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’ndan alırken,
3. Olan diğer bir sporcu Hakan İpek ise ödülünü Eski Sakarya İl Temsilcisi ve en Centilmen Sporcu Necdet Tamcan’ın elinden aldı.  
Karasu Belediyesi Basın Servisi
 
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER